روایت رسانه های پاکستانی از سخنان رهبر انقلاب؛

نشانه‌های افول قدرت آمریکا آشکار شده است

اسلام آباد - ایرنا -رسانه های پاکستانی با انتشار سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان، نوشتند:رهبر ایران با تحلیل اوضاع بین الملل در عرصه کنونی گفت که نشانه ‌های افول قدرت آمریکا در جهان آشکار شده است.

به گزارش ایرنا رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه در آستانه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان با اشاره به شکست شیطان بزرگ در تحقق هدف اصلی توطئه های ۴۰سال اخیر آن یعنی بازگشت به سیطره دوران رژیم ستم شاهی در ایران تأکید کردند: افول امریکا به واقعیتِ مورد اجماع صاحب‌نظران معتبر جهان تبدیل شده است.
«رادیو پاکستان» گفت :رهبر ایران در سخنان روز شنبه خود در جمع دانش آموزان گفت که سیاست های ایالات متحده آمریکا به ویژه «دونالد ترامپ» با مخالفت جهانی روبرو شده است.
این رسانه افزود:آیت الله علی خامنه ای در خصوص تحریم ، فشار و تلاش های واشنگتن بر صنعت نفت ایران، هدف این تحریم ها را فشار بر جمهوری اسلامی برای مذاکره و عقب کشیدن از آرمان های ملت خواند.
رادیو پاکستان در پایان خبر خود در این خصوص افزود :با این حال، آمریکا موافقت کرده که به هشت کشور از جمله متحدان نزدیک خود مانند کره جنوبی و ژاپن و همین طور هند اجازه دهد که پس از اعمال دور دوم تحریم‌ها بر ایران در هفته آینده، به خرید نفت از ایران ادامه دهند.
روزنامه پرشمارگان «داون» پاکستان نیز نوشت : آیت الله خامنه ای رهبر ایران با یادآوری افول امریکا به کسانی که به سازش با امریکا گرایش دارند،گفت که بیهوده نقشه بی اساس و بی پایه نکشند، زیرا زوال امریکا یک واقعیت است.
این روزنامه افزود:آمریکا نمی تواند به اهداف خود در مقابله با ایران دست بیابد و طرف بازنده خواهد ماند.
«داون پاکستان» اضافه کرد:رهبر ایران که سخنانش از تلویزیون این کشور پخش می شد، گفت که رویارویی و مبارزه بین ایران و آمریکا 40 سال است که ادامه دارد و دشمنان ایران از شیوه های مختلف نظامی و اقتصادی گرفته تا جنگ اطلاعاتی استفاده می کنند.
«به عقیده رهبر ایران هدف اصلی واشنگتن از سیاست های ضد ایرانی این کشور تلاش آمریکا برای تسلط دوباره بر ایران است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی از دست داد.
تلویزیون «جیو تی وی» و «دنیای پاکستان» نیز با بازنشر این سخنان در بخش های خبری خود گفتند:به گفته رهبر جمهوری اسلامی ایران، در چالش ۴۰ ساله امریکا و ایران حقیقت مهمی وجود دارد که گاهی از دیده ها پنهان می ماند و آن اینکه، طرف پیروز در این چالش، جمهوری اسلامی ایران و طرف مغلوب، آمریکا بوده است.
این دو رسانه تلویزیونی افزودند:رهبر ایران، هدف اصلی امریکا در 40 سال گذشته را سیطره مجدد بر ایران خواند و گفت که با وجود همه تلاش ها و توطئه ها، آمریکا نتوانسته است به این هدف دست پیدا کند.
شبس**آساق**6125** 1917

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال