عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی ایران:

سرپرست فدراسیون کشتی به زودی معرفی می شود

کرمانشاه - ایرنا - یک عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی ایران گفت: به زودی و احتمالا ظرف چند روز آینده سرپرست جدید فدراسیون کشتی معرفی خواهد شد.

محمدحسین محبی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: سرپرست فدراسیون کشتی از طرف وزارت ورزش و جوانان به شورای فنی تیم های ملی کشتی ایران معرفی و در صورت تائید اعضای این شورا، کارش را به مدت سه ماه آغاز خواهد کرد.
وی با بیان اینکه هنوز گزینه ای برای سرپرستی فدراسیون کشتی از سوی وزارت وزرش و جوانان به شورای فنی معرفی نشده است، گفت: نظر شخصی من این است که امیررضا خادم و یا امیر عفراتی می توانند گزینه های مناسبی در شرایط فعلی برای سرپرستی این فدراسیون باشند.
محبی همچنین با اشاره به پذیرش استعفای رسول خادم، این کار وی را اقدامی نامعقول و نسنجیده توصیف کرد و گفت: با توجه به اینکه وی حدود 6 ماه پیش نیز استعفا کرده و دوباره مسئولیت فدراسیون کشتی را برعهده گرفت برای وی دادن استعفای دوباره کار درستی نبود.
رئیس هیات کشتی کرمانشاه گفت: چنین کارهایی در شرایطی که کشتی ما به آرامش نیاز دارد به ضرر این رشته است و می تواند حواشی و چالش هایی ایجاد کند، هرچند افراد توانمند زیادی هستند که می توانند فدراسیون را به خوبی اداره کنند.
رییس هیات کشتی استان کرمانشاه، مشکلات مالی فدراسیون را از مهمترین دلایل استعفای خادم عنوان و اظهار کرد: پیش از مسابقات جهانی تیم ملی به دلیل همین مشکل از حضور در چند تورنمنت بین المللی باز ماند و حتی حضورش در مسابقات جهانی نیز با اما و اگر روبرو بود.
محبی افزود: با این حال کشتی ایران همیشه یکی از قدرت های جهانی بوده و امیدوارم در دوران مدیریت جدید بازهم بتواند قدرتش را به حریفان دیکته کند.
عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی ایران همچنین در خصوص نتایج ضعیف تیم کشتی آزاد ایران در مسابقات جهانی بوداپست نیز گفت: اعمال نظرات شخصی خادم در معرفی نفرات اعزامی تیم کشورمان به مسابقات و عدم مشورت با اعضای این شورا را می توان از جمله دلایل ناکامی کشتی کشورمان برشمرد.
وی گفت: تیم ملی کشتی آزاد ایران در حالی با 10 کشتی گیر به مسابقات جهانی اعزام شد که 6 نفر آن ها بدون حضور در مسابقات انتخابی و تنها با سلیقه شخصی آقای خادم در این رقابت ها شرکت کردند.
محبی در پایان اظهار داشت: نتیجه این تکروی و حذف برخی چهره های شاخص این شد که تیم ایران در بوداپست یکی از بدترین نتایچ چند سال اخیر را کسب کرد.
تیم ملی کشتی آزاد ایران در مسابقات قهرمانی جهان با سه مدال برنز در رده ششم و تیم ملی کشتی فرنگی نیز با یک مدال برنز، مقام یازدهم را کسب کردند.
7458/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال