دعوت از مردم برای حضور پرشور و گسترده در برنامه های 13 آبان

تهران- ایرنا- سازمان ها، نهادها، تشکل ها و گروه های سیاسی با انتشار بیانیه های جدا گانه ضمن گرامیداشت سیزدهم آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی از مردم برای حضور موثر و گسترده در برنامه های این روز دعوت کردند.

به گزارش ایرنا، ستاد کل نیرو‌های مسلح در بیانیه ای به مناسبت سیزدهم آبان ماه، سالروز تسخیر لانه جاسوسی را نقطه عطف و سرنوشت ساز تقابل آشکار و همه جانبه با نظام سلطه و استکبار جهانی در مقطعی بسیار حساس از تاریخ انقلاب اسلامی اعلام کرد.
در این بیانیه آمده است: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ماه‌های نخست پیروزی انقلاب اسلامی به دست جوانان پرشور انقلابی پیرو خط امام (ره) نویدگر پیام ارزشمند مقاومت و مبارزه در تقابل با دسیسه‌چینی و توطئه‌گری شیطان بزرگ علیه نظام نوپای جمهوری اسلامی یاران بود.
ستاد کل نیروهای مسلح در این بیانیه بر ضرورت بازخوانی مواضع و دیدگاه‌های حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نسبت به آمریکا و سیاست‌های کاخ سفید در قبال همه ملت‌ها به خصوص ملت بزرگ ایران تاکید و خاطرنشان کرد: روند مواجهه نظام سلطه با انقلاب اسلامی در یکی از حساس‌ترین و پیچیده‌ترین مراحل خود قرار داشته و به تصدیق گوهربار مقام عظمای ولایت دولت کنونی آمریکا در مقایسه با همتایان اسبق خود در کاخ سفید وقیح و گستاخ‌تر بوده و رویکردی هتاکانه در مقابله با جمهوری اسلامی ایران را طراحی و اعمال می‌کند که هرگونه تعامل، گفت‌وگو، رایزنی و مذاکره با این دولت ظالم، مکار و دروغگو جایی در نهضت عاشورایی و آزادیخواه نظام مقدس جمهوری اسلامی نخواهد داشت.
در ادامه این بیانیه آمده است: آمریکای خبیث که از هر گونه دشمنی و توطئه از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون در طول 40 سال عمر پر برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران طرفی نبسته است، وقاحت و عداوت را تا جایی پیش می‌برد که نظام‌های مرتجع منطقه از جمله رژیم آل سعود را به دشمنی با ملت ایران تهییج و علنا اعلامی می‌کند عربستان در مقابله با ایران همکاری‌های زیادی با ما دارد.

**حضور مردم خواب دشمنان را آشفته می سازد
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز با انتشار بیانیه‌ای نوشت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بر اساس وظیفه خود مبنی بر بسط فرهنگ ناب اسلامی همراه با معرفی تمدن کهن ایرانی که بر بنیان یکتاپرستی و ظلم‌ستیزی استوار بوده است، این روز را گرامی و خجسته می‌دارد و همراه و همگام با دیگر نهادهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و نیز آحاد و عموم مردم بابصیرت و وفادار کشورمان، دعوت برای شرکت در راهپیمایی انقلابی 13 آبان به منظور مبارزه با استکبار را لبیک می‌گوید.
این بیانیه تاکید می کند: باشد که حضور سیل خروشان مردم ایران، شعار انقلابی «مرگ بر آمریکا» را با فلسفه حسینی «هَیْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّه» در هم آمیخته و خواب دشمنان و بدخواهان انقلاب اسلامی را آشفته سازد.

**ترامپ هنوز ملت ایران را نشناخته است
در بیانیه جامعه اسلامی مهندسین در این خصوص نیز آمده است: پنجاه و چند سال از فریادهای پیر و مرادمان، خمینی کبیر(ره) در اعتراض به لایحه ننگین کاپیتولاسیون می گذرد، خون های پاک ریخته شده در مسیرانقلاب اسلامی این فریادهای عزتمندانه را به ثمرنشاند. اما امروز آمریکای مستکبرو اذنابش به دنبال کاپیتولاسیون بین المللی هستند. در فلسطین، عراق، افغانستان، سوریه، یمن، بحرین، نیجریه و دهها سرزمین دیگر بکشند اما کسی آنها را بازخواست نکند. حتی مزدوران منطقه ایشان از روزنامه نگار گرفته تا کودک خردسال را به خون آغشته سازند اما دلارهای نفتی و قراردادهای تسلیحاتی چشم و زبانشان را بر پایمال شدن حقوق بشر ببندد.
در این بیانیه تاکید شده است: اگر امروز ترامپ وعده تحریم بیشتر علیه ایران در روز 13 آبان را داده است، نشان می دهد که هنوز ملت ایران را نشناخته است.
در بیانیه جامعه اسلامی مهندسین آمده است: رئیس جمهوری ایالات متحده نمی داند که ایرانی سر تعظیم در برابر مستکبر فرود نمی آورد. نمی داند که پیر و جوان این ملت مشق در مکتب سرخ حسین(ع) نوشته اند و ندای هیهات من الذ‏له را بارها در طول تاریخ به جهانیان ثابت کرده اند. یاد آن شهید مظلوم، دکتربهشتی به خیر که می گفت: « به آمریکا بگوئید از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر» معنای حرف دیروز آن شهید به خون غلطیده امروز برهمگان مشخص شده است.
جامعه اسلامی مهندسین می افزاید: ترامپ دوست دارد که با گفتار و رفتار خود ایران را همچون برخی حاکمان زبون منطقه تحقیر کند. چشم در چشم مردم دنیا به کشوری بگوید گاو شیرده، بگوید اگرمن نباشم شما دو هفته هم نیستید وتحقیرهای این چنین! اما ملت ایران چون عزیز و عزتمند است تحقیر را برنمی تابد و نه ترامپ و نه اسلافش توانستند و نه اخلافش می توانند ایران را تحقیر کنند. سیزده آبان امسال برگ زرین دیگری بر دفتر افتخارات ایران عزیز خواهد افزود. فریاد مرگ برآمریکا در سراسر این مرز و بوم طنین انداز خواهد شد و بازهمان زمزمه همیشگی ورد زبان جوانان ایران خواهد بود که : «اگر سر به سر تن به کشتن دهیم، از آن به که کشور به دشمن دهیم.»

** تهدیدهای آمریکا عزم ملت ایران سخت‌تر می کند
در بیانیه حزب موتلفه اسلامی هم آمده است: امسال یوم الله 13آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را در حالی برگزار می‌کنیم که آمریکا و رئیس‌جمهور آن منفورترین فرد در نگاه جهانیان است. امسال یوم الله 13آبان را در حالی برگزار می کنیم که ستم آمریکا به ملت ایران و ملت های جهان به اوج خود رسیده است. امسال یوم الله 13را در حالی برگزاری می کنیم که فریادهای امام خمینی(ره) در سال43 در نطق حماسی و شورانگیز کاپیتولاسیون هنوز در گوش‌های ما صدا می‌کند.
حزب موتلفه اسلامیی در این بیانیه با اشاره به اینکه آمریکا منفورترین کشور و رئیس جمهوری آمریکا منفورترین فرد در میان جهانیان است، می افزاید: امسال یوم الله 13 آبان را در حالی برگزار می کنیم که دولت متجاوز آمریکا با زیرپا گذاشتن تعهدات خود با مردم ایران و مردم جهان به سمت یاغی‌گری و سلطه طلبی بیشتر پیش می‌رود و حتی حقوق همپیمانان خود در آسیا و اروپا و آفریقا را نادیده می گیرد.
حزب موتلفه تاکید می کند: ملت قهرمان ایران! ترامپ رئیس جمهور آمریکا با تحریم های جدید دولت و ملت ایران اسلامی را تهدید به براندازی و فروپاشی و بحران می کند، غافل از اینکه این تهدیدها عزم ملت ایران در مبارزه آشتی ناپذیر با دولت متجاوز آمریکا را سخت‌تر می کند.
در ادامه این بیانیه آمده است: امسال در حالی 13 آبان را برگزار می کنیم که ملت بزرگ ایران آماده برگزاری چهلمین سال حیات بالنده انقلاب اسلامی است، حیاتی که عرصه را برای استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل تنگ کرده و می رود با زمینه سازی ظهور امام زمان(عج) مقدمات نجات ملت‌ها از مستکبران جهان را فراهم کند.
این بیانیه می افزاید: حزب موتلفه اسلامی با گرامیداشت 13 آبان اعلام می دارد با اطاعت از رهنمودهای مقام معظم رهبری و نیز با پشتیبانی از مسئولان نظام جمهوری اسلامی و حمایت از رزمندگان سپاه اسلام در برابر تهدیدهای آمریکا و رژیم صهیونیستی ایستاده است و اجازه نمی دهد استکبار جهانی پس از شکست های پی در پی در منطقه تجدید سازمان کند و با معامله قرن از شکست محتوم خود جلوگیری کند. امروز نیروهای انقلاب در کنار هم یک صدا و یک زبان اراده کرده اند که نقشه های شوم آمریکا را با اتحاد ملی و انسجام اسلامی درهم شکنند.
حزب موتلفه اسلامی بویژه با نسل بالنده جوان و نوجوان خویش امسال نیز در کنار ملت ایران با فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس در سراسر کشور به خیابان خواهد آمد و در کنار ملت ایران برای استکبار جهانی آرزوی نابودی می‌کند.

** در سایه وحدت و همدلی میان مردم و مسئولان می توان بر مشکلات و سختی ها فائق آمد
در بیانیه جبهه متحد زنان اصول گرا و کارآمد آمده است: امسال دولت آمریکا در ادامه تقابل و دسیسه بر علیه ملت بزرگ ایران، 13 آبان را تجدیدگاه رسمی تحریم های اقتصادی جمهوری اسلامی قرار داده است، تحریم هایی که در حافظه تاریخی ملت ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همراه این ملت بوده است و تهدید به بازگشت آن از نظر هر عقل سلیمی بیش از آنکه جنبه اقتصادی داشته باشد با هدف جنگ روانی صورت می‌گیرد.
این بیانیه تصریح می کند: 13 آبان امسال برای ملت انقلابی ایران گاه تجدید عهد با یکی از اصلی ترین مبانی این انقلاب یعنی استقلال خواهی و استکبارستیزیست تا بار دیگر با حضور فراگیر و خروش یکپارچه خود عزم خویش را در ایستادگی بر اصول و آرمانهای انقلاب اسلامی به زعامت خلف شایسته خمینی کبیر(قدس سره) یعنی امام خامنه ای به نمایش بگذارد و بر این حقیقت تاکید کند که در سایه وحدت و همدلی میان مردم و مسئولین نظام و تلاش مدبرانه و تکیه بر ظرفیت های علمی و مادی درونی در جهت تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی می توان بر همه مشکلات و سختی ها فائق آمد.
این بیانیه می افزاید: جبهه متحد زنان اصول گرا و کارآمد ضمن حمایت این راهپیمایی عظیم، آحاد ملت شریف ایران خاصه زنان انقلابی و بصیر را به حضور فراگیر در این حرکت فرامی خواند. باشد که این نمایش بزرگ از اراده خلل ناپذیر و همدلی و همراهی ملت و دولت برای حضور موثر و کارساز در این جنگ روانی- اقتصادی, ملت بزرگ ایران را برای گذر از این گردنه سخت هم کمک کند.

** سیزدهم آبان روز پافشاری بر استقلال است
سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز در بیانیه خاطرنشان کرده است: سیزدهم آبان روز اعلام و تبیین وحدت مردمی است که یک صدا در برابر استکبار ایستاده‌اند. وحدتی که با شعار «نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی» در روزهای انقلاب اسلامی شکل گرفت و اکنون چهار دهه است که خواب و قرار سلطه‌گران جهانی را آشفته کرده است. 13 آبان روز پافشاری بر استقلال است. استقلالی که بینشش از سرچشمه‌های دین و عقل می‌آید و ستون‌اش بیرق سرخ امام حسین(ع) است.
در این بیانیه آمده است: 13 آبان روز پاسداشت خون شهیدانی است که در تاریخ ایران اسلامی در برابر زور و تزویر ایستادند. شهیدانی که رشادت‌های‌شان ضامن امنیت کشور است. 13 آبان روز مبارزه است؛ روز مبارزه‌ای برای پیشرفت، عدالت و آزادگی یک کشور. روزی است که 80میلیون ایرانی آرمان‌هایش را مرور و پرچم دفاع از حق را برافراشته می‌کند و یک صدا فریاد استکبارستیزی را به گوش جهانیان می‌رساند.

**تسخیرلانه جاسوسی انقلاب دوم بود
رؤسای دانشگاه، دانشجویان، استادان، تشکل‌ها و انجمن‌های اسلامی، بسیج دانشجویی، اساتید و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور نیز با صدور بیانیه و اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی، علاوه بر گرامیداشت 13 آبان از عموم مردم به‌ویژه دانشگاهیان، دانشجویان و دانش‌‌آموزان دعوت کردند تا در راهپیمایی استکبارستیز یوم‌الله 13 آبان حضور یابند و بار دیگر با آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کنند.
دانشگاهیان به مناسبت فرارسیدن 13 آبان در بیانیه‌‌های مختلف و جداگانه اعلام کردند که 13 آبان نقطه طلایی شکست غول استکباری دوران، به دست دانشجویان پیرو خط امام (ره) بود که انقلاب دوم نام گرفت و اگر نبود تسخیر لانه جاسوسی، خیانت‌ها و توطئه‌های کشور مستکبر امریکا در طول این سال‌ها سهل‌الوصول‌تر علیه اسلام، انقلاب و مردم مسلمان کشورمان صورت می‌پذیرفت.
ما دانشگاهیان با گرامیداشت یوم الله 13 آبان ماه، از عموم مردم انقلابی و دانشگاهیان و دانشجویان آگاه و بصیر برای حضور در برنامه‌های 13 آبان و سردادن شعارهای همیشگی استکبارستیزی دعوت می‌کنیم و با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر صهیونیسم در کنار شعارهای هیهات منا الذله و لبیک یا حسین به جهانیان خواهیم فهماند که برای پاسداری از انقلاب اسلامی که ریشه در عاشورای حسینی دارد، ذره‌ای کوتاهی نخواهیم کرد و این بار نیز آماده‌ایم تا به رهبری سیدی از سلاله حسین (ع)، رهبر معظم انقلاب، عاشورای دیگری به‌پا کنیم که بی‌شک پیروزی از آن سپاه اسلام خواهد بود.
سیام**3061**1535

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال