سازمان هواپیمایی کشوری: تامین سوخت هواپیماها پیگیری می شود

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با توجه به روابط تنگاتنگ ایران و ترکیه و موافقت نامه هوایی امضا شده بین دو کشور، موضوع تامین سوخت هواپیماها در دست پیگیری است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان هواپیمایی کشوری، رضا جعفرزاده درباره اقدام اخیر یک شرکت ترکیه ای در توقف سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایرانی اظهار داشت: هیچ وقفه ای در پروازهای ایران و ترکیه به دلیل تامین سوخت ایجاد نخواهد شد.
وی با بیان اینکه حجم پروازهای در حال انجام نشان از مراودات بالا و اهمیت روابط بین دو کشور است، گفت: طبق موافقتنامه امضا شده بین دو سازمان هواپیمایی کشوری ایران و ترکیه، هفته ای 100 پرواز برنامه ای برای هر طرف در نظر گرفته شده که همچنان در حال انجام است و طرفین موظف هستند خدمات مورد نیاز پروازها از جمله سوخت هواپیماها را تامین کنند.
در این پیوند مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی نیز از پیگیری مانع ایجاد شده برای سوخت رسانی به هواپیماهای ترکیه از طریق سازمان هواپیمایی کشوری و هواپیمایی کشوری ترکیه خبر داد.
بنا بر اعلام پایگاه وزارت راه و شهرسازی، وی افزود: یک شرکت ترکیه ای اعلام کرده است که بعد از اول نوامبر (10 آبان) نمی‌تواند به شرکت‌های ایرانی سوخت بدهد.
اسعدی سامانی افزود: این موضوع با توجه به جابجایی سالانه 2.5 میلیون مسافر ایرانی بین ایران و ترکیه و هفته‌ای 200 پرواز بر اساس توافق دو کشور و اعلام رسمی ترکیه در تبعیت نکردن از تحریم‌های آمریکا، دور از انتظار بود.
سامانی درباره اقدام متقابل شرکت های ایرانی در این باره نیز گفت: ایرلاین‌های ایرانی موضوع را به هواپیمایی کشوری منتقل کردند، آنها نیز به هواپیمایی ترکیه پیام داده اند و در حال پیگیری موضوع هستیم.
وی افزود: انتظار داریم با توجه به منافع بسیار ترکیه از این پروازها، دولت این کشور مانع را زودتر برطرف کند.
به گزارش ایرنا، رسانه های ترکیه روز گذشته از خودداری یک شرکت ترک در سوخت رسانی به ایرلاین های ایرانی خبر دادند که به گفته آنان منجر به لغو یک پرواز شد.
سالانه 2.5 میلیون ایرانی به ترکیه سفر می کنند.
اقتصام **1070**2025

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال