پایان نامه های مرتبط با پدافند غیرعامل حمایت مالی می شود

ساری- ایرنا- معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: این سازمان از پایان نامه های دانشگاهی با موضوعات مرتبط با پدافند غیرعامل در مقطع دکتری 70 میلیون ریال و در مقطع کارشناسی ارشد 35 میلیون ریال حمایت مالی می کند.

سردار سید داود رسولی روز شنبه در جلسه شورای اداری مازندران، پدافند غیر عامل را علم بین رشته ای همچون پزشکی، کشاورزی، هنر، علوم انسانی ، اقتصاد، محیط زیست و غیره ... دانست و افزود: امروز تهدیدات علیه ایران در همه بخش ها دانش پایه شده است.
وی به وجود 15رشته کارشناسی ارشد پدافند غیر عامل و 2هزار دانشجو با 700پایان نامه در این بخش اشاره کرد و گفت:طرح کسر خدمت و جایگزینی خدمت دانشجویان در حوزه پدافند غیرعامل در دستگاه های اجرایی نیز در حال انجام است.
رسولی با تاکید بر این نکته که امنیت و سلامتی 2مقوله مهم مورد تاکید مقام معظم رهبری در نظام جمهوری اسلامی ایران است، افزود: سمت وسوی پدافند غیرعامل برای دستیابی به آرامش مردم است و این مهم باید به عنوان درک مشترک بین مردم و مسئولان بوجود بیاید.
وی به کاهش آسیب پذیری و مصون سازی زیر ساخت های کشور علیه تهدیدات دشمن اشاره کرد و بیان داشت: پدافند غیر عامل به نوعی ایجاد بازدارندگی در زمان بحران است.
رسولی، ایمنی، امنیت و دفاع در پدافند غیر عامل را یک اصل دانست و به اهمیت اطلاع رسانی دقیق و سریع از طریق رسانه ملی در زمان بحران اشاره و توضیح داد: اکنون تمامی شبکه های صدا و سیما برای پخش برنامه به تجهیزات سیار مجهز شدند.
معاون سازمان پدافند غیر عامل کشور، تاریخ ایران در دفاع از مرز و بوم را بی نظیر و مملو از راهکارهای علمی توصیف کرد و گفت: باید با تحقیق و تفحص علمی از تاریخ، مرز و بوم خود را علیه هر تهاجمی مصون سازی کنیم.
رسولی تهدیدات در حوزه زیستی آبزیان و گیاهان ، آب و خاک را جدی دانست و گفت: در همین راستا دستورالعمل استانی پدافند غیر عامل از وزارت کشور تدوین شده است.
وی گفت: تمام مناطق حساس و ظرفیت های مهم استان های کشور باید شناسایی و طرح های پدافند غیر عامل آن باید عملیاتی شود.
هشتم تا چهاردهم آبان ماه هفته پدافند غیرعامل نام دارد.
6990/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال