وزیر خارجه بحرین از موضع نتانیاهو درباره مرگ خاشقچی دفاع کرد

دوحه – ایرنا – 'خالد بن احمد آل خلیفه' وزیر امور خارجه بحرین موضع 'بنیامین نتانیاهو' نخست وزیر رژیم صهیونیستی ، در حمایت از ریاض در قبال ترور 'جمال خاشقچی' روزنامه نگار ناراضی و مخالف بن سلمان را ستود.

به گزارش روز جمعه ایرنا ، خالد در حساب کاربری توئیتر خود نوشت : با وجود اختلافات ، آقای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل در خصوص اهمیت ثبات منطقه و نقش عربستان سعودی در تثبیت آن مواضع کاملا روشنی گرفت .
ادعای وزیر خارجه بحرین در مورد وجود اختلاف بین آل خلیفه و رژیم صهیونیستی در حالی است که روزنامه عبری زبان 'یدیعوت آحارونوت' هفته پیش از مذاکرات محرمانه مقامات رژیم صهیونیستی و بحرین برای علنی کردن روابط دو جانبه خبر داد.
در این گزارش آمده است که مذاکرات با هدف زمینه سازی برای سفر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به بحرین بعد از سفر جنجالی اخیرش به عمان صورت می گیرد.
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی یک ماه بعد از ربوده شدن و قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار مخالف سعودی ، در اولین واکنش خود گفت : هرچند قتل جمال خاشقچی در کنسولگری عربستان در استانبول 'وحشتناک' بود اما ثبات عربستان برای مقابله با فعالیت‌های ایران ضروری است.
اولین موضع گیری نخست وزیر صهیونیستی پس از آن انجام می شود که روزنامه آمریکایی واشنگتن پست فاش کرد که نتانیاهو به همراه «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر برای جلب حمایت دولت آمریکا از «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی، دست به دامان مقامات عالی رتبه کاخ سفید شدند.
نتانیاهو و السیسی با این استدلال که بن سلمان، شریکی راهبردی در منطقه برای آنان است، برای جلب حمایت دولت ترامپ از او به تکاپو افتاده اند. نتانیاهو با مقامات دولت ترامپ صحبت و از بن سلمان دفاع کرده است.
پیشتر« تسویا گرینویلد» عضو پیشین کنست رژیم صهیونیستی و سیاستمدار حزب «میرتس» در مقاله ای در روزنامه «هاآرتص» نوشت: اسرائیل باید با بن سلمان در رابطه با قتل خاشقچی با تساهل برخورد کند، چرا که عزل وی برای تل آویو ویرانگر خواهد بود.
جمال خاشقچی روزنامه نگار ناراضی سعودی دوم اکتبر (10 مهر) بعد از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. رژیم سعودی بعد از 18 روز سکوت و تکذیب بالاخره تحت فشارهای جامعه جهانی تایید کرد که او در کنسولگری این کشور به قتل رسیده است.
ریاض در عین حال با متهم کردن شماری از نیروهای اطلاعاتی این کشور به دخالت در ترور خاشقچی تلاش کرد تا ولیعهد این کشور را از اتهام صدور دستور حذف این روزنامه نگار مخالف برهاند.
ناظران امور منطقه با بر شمردن استدلال های متعدد، بن سلمان ولیعهد سعودی را متهم به دست داشتن در قتل خاشقچی می کنند و معتقدند که نام بردن از افراد دیگر به عنوان قربانی این جنایت، تنها با هدف مبرا کردن ولیعهد جوان از اتهام قتل است.
خاورم**1508

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال