جنگنده های عربستان پایتخت یمن را بمباران کردند

تهران – ایرنا – جنگنده های متجاوز ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان بامداد جمعه در 30 نوبت صنعا پایتخت یمن را بمباران کردند.

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، جنگنده های ائتلاف سعودی پایگاه هوایی «الدیلمی» واقع در شمال صنعا و مناطق اطراف آن را در 30 نوبت بمباران کردند.
جنگنده های عربستان همچنین در 10 نوبت شهرستان همدان واقع در استان صنعا را نیز بمباران کردند.
درحالی حملات جنگنده های ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به یمن شامگاه پنجشنبه و بامداد جمعه شدت گرفته است که آمریکا شامگاه چهارشنبه خواستار توقف جنگ در یمن شده بود.
درهمین حال محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن از آمریکا خواست درصورت جدی بودن برای پایان جنگ و درگیری ها در یمن، قراردادهای فروش سلاح و ارایه کمک های لجستیکی و اطلاعاتی خود به ائتلاف متجاوزان به سرکردگی عربستان را متوقف کند.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.
تجاوز عربستان و امارات به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 16 هزار یمنی بی گناه و ویرانی زیر ساخت های این کشور شده است.
شبک**9365**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال