با رهبری مرتضی پور و خوانندگی سراج؛

ارکستر ملی ایران، موسیقی عاشورایی «وداع» را به صحنه می برد

تهران - ایرنا - ارکستر ملی ایران دوشنبه هفته آینده کنسرت «وداع» را به رهبری نادر مرتضی پور به عنوان رهبر مهمان و خوانندگی حسام الدین سراج - خواننده آلبوم وداع- در تالار وحدت به صحنه می برد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، از بنیاد رودکی، تازه ترین کنسرت ارکستر ملی ایران به مدیریت هنری فریدون شهبازیان برگزار می شود.
در این کنسرت که با اجرای آلبوم «وداع» به آهنگسازی سید محمد میرزمانی همراه خواهد بود، قطعات «راز»، «سرخیل مستان»، «یک دل و یک بار»، «شوخ شیرین»، «راه عشق»، «وداع» و «گریه خون» اجرا می شود.
بنا بر اعلام بنیاد رودکی، آلبوم «وداع» که در سال 1384 منتشر شد، یکی از پرمخاطب ترین آثار موسیقی کشورمان در حوزه موسیقی عاشورایی است که سال ها پیش در دسترس مخاطبان قرار گرفت. از این اثر موسیقایی تاکنون چندین بار کنسرت های متعددی در تالارهای مختلف برگزار شده است.
کنسرت گذشته ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی محمد اصفهانی روز 22 مهر ماه در تالار وحدت و با اجرایی آیینی برگزار شد.
در آن برنامه قطعات سر افرازی از حمید شاهنگیان، سوگ و معصومیت از فریدون شهبازیان،غنچه افسرده، فریاد تنهایی و فرصت بدرود از محمد اصفهانی، شور آفرین از حسین دهلوی، دو نغمه بختیاری از روح الله خالقی، چنگ و نی از محمد بیگلرپور و دیده بگشا از علی کهن دیری اجرا شد.
فراهنگ ** 1418

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال