سرمربی تیم واترپلو جوانان: با اردوهای بیشتر قهرمان می‌شدیم

تهران-ایرنا- سرمربی تیم واترپلو جوانان ایران گفت: اگر زمان اردوی آماده سازی این تیم بیشتر بود کسب عنوان نخست و مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا امکان پذیر بود.

دانیال خاکبان در گفت و گو با ایرنا، ضمن اشاره به اینکه 6 تیم برتر قاره آسیا شامل چین، ژاپن، قزاقستان، ازبکستان، کره جنوبی و ایران در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت داشتند، افزود: تمامی تیم ها با آمادگی بالا در این رقابت ها شرکت کردند و برای کسب یکی از عناوین اول تا سوم از جان و دل مایه گذاشتند.
تیم واترپلو جوانان ایران در رقابت های قهرمانی آسیا در ازبکستان، مقام سوم را از آن خود کرد.
خاکبان افزود: از آنجا که تیم های اول تا سوم مجوز حضور در مسابقات جهانی زیر 20 سال جهان را بدست می آورند، رقابت ها با حساسیت بیشتری دنبال می شد.
سرمربی تیم واترپلو جوانان ایران در پاسخ به این پرسش که عملکرد بازیکنان را در این رقابت ها چگونه ارزیابی می کنید؟، گفت: در مجموع از عملکرد بازیکنان رضایت داریم. هشت بازیکن از تیم 13 نفره ما برای نخستین بار در مسابقاتی در این سطح شرکت می کردند.
وی افزود: خوشبختانه بازیکنان تیم، اسیر جو سنگین مسابقات نشدند و با تلاش و هماهنگی در درون آب به خوبی این رقابت ها را پشت سر گذاشتند.
«الکساندر چیریچ» سرمربی تیم ملی واترپلو ایران نیز این تیم را در رقابت های قهرمانی آسیا در تاشکند همراهی می کرد.
خاکبان دراین خصوص نیز گفت: چیریچ به کادر فنی و تیم مشاوره های خوبی ارائه کرد. او پس از هر بازی، فیلم بازی های ایران و رقبا را به دقت آنالیز و نکات لازم را به کادر فنی و بازیکنان منتقل می کرد.
سرمربی تیم واترپلو جوانان ایران در پاسخ به این پرسش که آیا بازیکنان این تیم می توانند در مسابقات سال آینده قهرمانی جهان شرکت کنند؟ عنوان کرد: تمام بازیکنان زیر 18 سال سن دارند و می توانند در مسابقات قهرمانی زیر 20 سال جهان به میدان بروند.
خاکبان درباره رضایت کادر فنی از نتایج ایران در این رقابت ها نیز گفت: بازیکنان در این دوره از بازی ها نتایج قابل قبولی کسب کردند و از آنان رضایت داریم. تاکید می کنم تیم های ژاپن و چین که در رده بندی بالاتر از ایران ایستادند، به واقع تیم های قدرتمندی بودند، اما چنانچه اردوهای بیشتری داشتیم، می توانستیم مدال خوش رنگ تری کسب کنیم.
وی درباره میزبانی ازبکستان در این رقابت ها نیز اظهار داشت: مسابقات با کمترین حاشیه ای آغاز شد و به پایان رسید. مسئولان این کشور برای برگزاری هرچه بهتر این مسابقات تلاش کردند و میزبانان خوبی بودند.
سرمربی تیم واترپلو جوانان ایران درباره قضاوت داوران در این دوره از رقابت ها نیز گفت: قضاوت ها در سطح قابل قبولی بود، این درحالی است که فدراسیون جهانی نیز برای دوری از هرگونه شائبه جانبداری در قضاوت ها 2 داور تراز اول از کشورهای ایتالیا و لهستان را به عنوان داوران بی طرف به این مسابقات اعزام کرد که قضاوت های خوبی داشتند.
وی در پاسخ به این سئوال که فدراسیون برای آماده سازی بازیکنان برای مسابقات جهانی چه برنامه ای دارد؟ افزود: هنوز برنامه خاصی از سوی فدراسیون به کادر فنی ابلاغ نشده است، اما معتقدیم برای حضور قدرتمند در رقابت های جهانی باید از همین حالا برنامه های آماده سازی را به صورت دوره ای آغاز کنیم تا بازیکنان ابتدا آمادگی خود را حفظ کنند و سپس آن را ارتقا دهند.
اردوی آماده سازی تیم واترپلو جوانان ایران برای شرکت در رقابت های قهرمانی آسیا ابتدای شهریور امسال با دعوت از 100 ورزشکار آغاز شد که با برگزاری اردوهای شبانه روزی تعداد این ورزشکاران رفته رفته به 20 بازیکن رسید. اردوی اصلی این تیم از ابتدای مهر آغاز شد.
مهم ترین مشکل این تیم برگزاری دیدارهای تدارکاتی در جریان اردو آماده سازی بود که با درخواست مسئولان این تیم به جای دیدارهای تدارکاتی، با تیم ملی چندین بار مسابقه داد تا با آمادگی بیشتری در این مسابقات شرکت کند.
«الکساندر چیریچ» سرمربی تیم ملی واترپلو ایران در اواخر اردوی آماده سازی این تیم، به جمع کادر فنی اضافه شد و به عنوان مشاور نکات لازم را به کادر فنی و بازیکنان تیم منتقل کرد.
تیم واترپلو جوانان ایران پس از کسب عنوان سومی رقابت های قهرمانی آسیا در ازبکستان، مجوز شرکت در رقابت های قهرمانی زیر 20 سال جهان را نیز بدست آورد و سال آینده به همراه تیم های ژاپن و چین دراین رقابت ها شرکت خواهد کرد.
ششمین دوره رقابت‌های واترپلو قهرمانی جوانان آسیا (زیر 19 سال) از دوم تا ششم آبان 1397 (24 تا 28 اکتبر 2018) به میزبانی تاشکند ازبکستان برگزار شد.
ورزشی **9144 ** 1418

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال