دانشگاه شریف میزبان بیستمین مسابقه‌ برنامه‌ نویسی ای ‌سی ‌ام

تهران- ایرنا- مرحله مقدماتی مسابقه‌ منطقه‌ ای برنامه ‌نویسی دانشجویی «ای‌ سی ‌ام» یا ACM- ICPC در غرب آسیا برای بیستمین سال به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف روزهای 29 و 30 آذر سال جاری برگزار می‌ شود.

به گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از دانشگاه صنعتی شریف، مسابقه بین المللی برنامه‌ نویسی دانشجویی (Association for Computing Machinery — International Collegiate Programming Contest) یا ACM-ICPC شامل مجموعه ای مسابقات است که به صورت مرحله ‌ای و برای کسب سهمیه حضور در مرحله‌ جهانی این مسابقه توسط انجمن ماشین ‌های محاسباتی/ Association for Computing Machinery ACM برگزار می شود. این مسابقات ابتدا در دانشگاه ها در سطح ملی میزبان علاقمندان است تا بعد از عبور از مراحل مختلف بتوانند در عرصه جهانی با همتایان خود رقابت کنند.
مسابقه‌ منطقه ‌ای برنامه ‌نویسی دانشجویی ای‌ سی‌ ام که توسط انجمن معتبر ای‌سی‌ام و با هدف ارتقای توانایی برنامه‌نویسی گروهی بین دانشجویان بنا نهاده شده، هر ساله به ‌صورت منطقه‌‌ای در نقاط مختلف جهان برگزار می‌شود و برندگان مسابقات منطقه‌ای به مرحله‌ نهایی راه می‌یابند.
بنابراین گزارش، سال گذشته در مسابقات منطقه‌ای در نقاط مختلف جهان بیش از 49 هزار دانش‌جو از 3 هزار و 100 دانشگاه یکصد و 11 کشور مختلف جهان در مدت چهار ماه به رقابت پرداختند و در نهایت 140 تیم برتر به مسابقه‌‌ جهانی در کشور چین، راه یافتند.
دانشگاه صنعتی شریف از سال 1378 که تهران میزبان مسابقات منطقه‌ای غرب آسیا بوده، رسما به عنوان سایت غرب آسیا میزبانی تیم‌های مختلف از داخل و خارج کشور را برعهده داشته است. امسال نیز مطابق روال سال‌های گذشته، دانشگاه صنعتی شریف میزبان این رقابت‌ها خواهد بود.
در بیستمین دوره از این مسابقات به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف حدود 80 تیم سه‌نفره از دانشگاه‌های مختلف کشور و منطقه شرکت می‌کنند. یک تا دو تیم برتر این مسابقه به مسابقات جهانی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام که فروردین‌ 1398 در پرتغال برگزار می‌شود، راه می‌یابند.
مسابقه‌ جهانی ای‌سی‌ام به عنوان المپیک برنامه‌نویسان شناخته شده و در مجامع علمی از اعتبار ویژه‌ای برخوردار است.
بیستمین مسابقه‌ برنامه‌نویسی ای‌ سی ‌ام با حمایت شرکت کافه‌ بازار به عنوان یکی از شرکت‌ های دانش‌ بنیان برآمده از دانش آموخته های دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این رویداد، می‌توانند به وب‌سایت رسمی مسابقه به نشانی http://icpc.sharif.edu مراجعه کنند.
علمی**9157**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال