اتاق مطالعات ایران در دانشگاه اسپانیا تاسیس می شود

مادرید- ایرنا- موافقت نامه تاسیس اتاق مطالعات ایران که به تعبیر اسپانیایی 'سمینار دائم ایرانشناسی' نامیده می شود روز جمعه به امضای «علیرضا اسماعیلی» رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا و پروفسور «افرم یلدیزساداک» معاون بین الملل دانشگاه سالامانکا اسپانیا (غرب) رسید.

به گزارش ایرنا در مراسم امضای این موافقت نامه که پروفسور 'ویسنته' رئیس دانشکده زبان شناسی دانشگاه سالامانکا و همچنین معاون آن دانشکده حضور داشتند، «نازیا بارانی» مدرس زبان فارسی دانشگاه مذکور به عنوان مسئول اتاق مطالعات ایران معرفی گردید.
در این موافقت نامه تصریح شده است که هدف سمینار دائم ایرانشناسی (اتاق مطالعات ایران) تقویت فعالیت های آکادمیک و پژوهشی در زمینه ایران بوده و اتاق مطالعات ایران مکان مناسبی برای اجرای فعالیت های فرهنگی و علمی در معرفی ایران به جامعه اسپانیایی خواهد بود.
شایان ذکر اینکه دانشگاه سالامانکا با قدمتی 800 ساله قدیمی ترین و از معتبرترین دانشگاه های اروپا خصوصاً در رشته زبان های خارجی می باشد.
همزمان با امضای موافقت نامه حدود 200 جلد کتاب در حوزه های تاریخ ، فرهنگ و زبان و ادبیات فارسی که با همکاری کتابخانه مرکزی سازمان متبوع تهیه و ارسال شده بود، از سوی رایزنی به دانشگاه سالامانکا برای آماده سازی و تجهیز اتاق ایران اهدا گردید.
شبک**اروپام *1*491**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال