مدیرعامل ایرنا در شورای مطبوعات جمهوری آذربایجان:

ایرنا آماده انتقال تجربه به رسانه های جمهوری آذربایجان است

باکو - ایرنا – مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا)، در دیدار با رئیس شورای مطبوعات جمهوری آذربایجان در باکو ، با تاکید بر جایگاه و نقش رسانه ها در تحکیم روابط کشورها، گفت: ایرنا آماده انتقال تجارب خود در حوزه آموزش خبرنگاری به رسانه های جمهوری آذربایجان است.

سید ضیاء هاشمی، عصر چهارشنبه با حضور در محل شورای مطبوعات جمهوری آذربایجان در باکو، در گفت وگو با «افلاطون آماشف»، افزود: ایرنا آمادگی دارد در آینده نزدیک با بهره گیری از ظرفیت های دانشکده خبر این خبرگزاری، تجربیات خود در حوزه روزنامه نگاری را در قالب برگزاری دوره های آموزشی به روزنامه نگاران جمهوری آذربایجان منتقل کند.
وی افزود: ما همچنین از انتشار ویژه نامه های مشترک میان روزنامه ایران و مطبوعات جمهوری آذربایجان استقبال می کنیم.
رئیس شورای مطبوعات جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار، پیشنهاد برگزاری اجلاس روزنامه نگاران کشورهای حاشیه خزر را مطرح کرد و گفت :در این گستره جغرافیایی بیش از 300 میلیون جمعیت بسر می برد و با برگزاری این نشست می توانیم سهم خود را برای ارتقای تعاملات منطقه ای ادا کنیم .
کشورهای حاشیه دریای خزر شامل پنج کشور ایران ، جمهوری آذربایجان ، روسیه ، قزاقستان و ترکمنستان است.
آماشف با اشاره به تقویت بیش از پیش ارتباط میان رسانه های جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران ، اظهار داشت: برای شکل گیری این اجلاس ، می توانیم همایش دو جانبه ای با شرکت روزنامه نگاران شهرهای مرزی دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان برگزار کنیم .
مدیر عامل ایرنا نیز با تاکید براینکه نباید فرصت ارتباط رسانه ای ایران و جمهوری آذربایجان را از دست بدهیم، افزود: ایده های خوب باید عملیاتی شوند و ایرنا می تواند اجرای ایده برگزاری اجلاس روزنامه نگاران کشورهای حاشیه خزر را با استفاده از ظرفیت های خود در باکو و دفاتر استان های مرزی پیگیری کند.
هاشمی افزود: ایرنا در 30 کشور و 60 شهر ایران دفتر دارد و با وجود کمتر از یک هزار پرسنل در یک شبکه مویرگی گسترده مشغول خبر رسانی است .
مدیرعامل ایرنا ، بامداد روز چهارشنبه برای شرکت و ایراد سخنرانی در ششمین اجلاس بشردوستانه وارد باکو شد.
این اجلاس با حضور 580 شخصیت جهانی از 97 کشور و 24 نهاد بین المللی فردا در مرکز فرهنگی حیدر علی باکو آغاز خواهد شد.
خاورم ** 337** 1579

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال