چهارمین کنفرانس مهندسی مخابرات ایران در تبریز آغاز شد

تبریز- ایرنا- چهارمین کنفرانس 2 روزه مهندسی مخابرات ایران با شرکت متخصصانی از مراکز علمی و دانشگاهی سراسر ایران امروز /چهارشنبه/ در دانشگاه تبریز آغاز شد.

به گزارش ایرنا، دبیر علمی چهارمین کنفرانس مهندسی مخابرات در مراسم افتتاحیه آن گفت: حدود 80 مقاله به دبیرخانه ارسال شده که از این تعداد 36 مقاله به صورت شفاهی و 14 مقاله در قالب پوستر ارایه می شود.
میرهادی سیدعربی بیان کرد: همزمان با برگزاری کنفرانس، کارگاه‌های آموزشی با حضور صاحب‌نظران دانشگاهی، صنعتی و سازمان‌های مربوط برگزار می شود.
رییس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز نیز در آیین افتتاحیه این کنفرانس اظهار داشت: اکنون که دشمنان با ترفندهای مختلف از جمله تحریم می خواهند مانع توسعه ما شوند، باید دانشگاه ها با توسعه همکاری های خود با صنعت و رفع بسیاری از نیازهای جامعه در توسعه پایدار کشور نقش مهمی داشته باشند.
ضیاالدین دائی گفت: شرکت های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها با تبدیل علم به ثروت می توانند برای تحقق اقتصاد دانش بنیان به رفع مشکلات جامعه کمک کنند.
به گفته وی باید بستر را برای فارغ التحصیلان با استعداد و نخبه دانشگاه ها در جامعه فراهم کرد تا آنها به حال خود رها نشوند و دیگر کشورها از ظرفیت های آنها استفاده نکنند.
وی با اشاره به ظرفیت های دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز گفت: اکنون این دانشکده با داشتن 60 نفر هیات علمی، 2 هزار دانشجو، 30 آزمایشگاه، چندین مراکز نوآوری و تحقیقاتی یکی از بزرگترین دانشکده های تبریز محسوب می شود.
وی بیان کرد: چهارمین دوره کنفرانس مهندسی مخابرات ایران با هدف رصد حوزه‌های نوظهور مهندسی مخابرات و گسترش هم‌اندیشی فعالان و صاحب‌نظران دانشگاهی و صنعتی برگزار می شود.
رییس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز اظهار داشت: فراهم کردن زمینه‌ای برای تبادل افکار بین پژوهشگران، ارایه دستاوردهای جدید علمی و پژوهشی، آشنایی با مسائل و دستاوردهای روز و دریافت آموزش‌های کوتاه‌مدت در زمینه تمام محورهای حوزه تخصصی مهندسی مخابرات از رویکردهای چهارمین کنفرانس مهندسی مخابرات است.
دانشگاه تبریز با بیش از 21 دانشکده، 800 عضو هیات علمی و بیش از 24 هزار دانشجو، دومین دانشگاه قدیمی کشور است.
3093/518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال