کشتی آزاد قهرمانی جهان - مجارستان؛

حریف بلاروسی مدال برنز را از چنگ اکبری درآورد

تهران - ایرنا - عزت الله اکبری آزاد کار وزن 79 کیلوگرم ایران در دیدار رده بندی پیکارهای قهرمانی جهان در مجارستان با شکست مقابل حریفی از بلاروس از کسب مدال برنز باز ماند.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا، رقابت های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی سال 2018 جهان روزهای 28 مهر تا 6 آبان در سالن اسپورت هال بوک شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود.
اکبری دارنده مدال نقره رقابت های جهانی امشب در دیدار رده بندی وزن 79 کیلوگرم مقابل علی شعبان‌اف دارنده مدال برنز جهان از بلاروس قرار گرفت.
اکبری در یک دقیقه مانده به پایان کشتی در حالی که 8 بر 2 از حریف عقب بود با خاک کردن مداوم حریف توانست کشتی را به تساوی بکشاند که در ثانیه های پایانی کشتی نیز توانست خود را به پشت حریف برساند و با موافقت رییس تشک دو امتیاز دیگر به اکبری داده شد.
در این لحظه مربیان بلاروسی به این رای اعتراض کردند که با رای هیات ژوری دو امتیاز از اکبری گرفته شد تا آزادکار کشورمان با نتیجه 8 بر 8 کشتی را با بد شانسی واگذار کند و به رتبی پنجمی قناعت کند.
اکبری روز گذشته ( یکشنبه ) در مسابقات مقدماتی و در دور نخست در مصاف با «جانی بور» دارنده مدال نقره زیر 23 سال اروپا از فرانسه با نتیجه 10 بر 2 به پیروزی رسید. دارنده مدال نقره جهان در کشتی دوم مقابل «سوسوکه تاکاتانی» دارنده مدال نقره جهان از ژاپن در حالی که تا ثانیه های پایانی 2 بر یک از حریف عقب بود موفق شد با خاک کردن حریف در نهایت این مبارزه را 3 بر 2 به سود خود پایان دهد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یابد. این آزادکار جویباری تیم ملی در این مرحله نیز «گریگور گریگوریان» از ارمنستان را 7 بر 4 شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت.
اکبری در دیدار نیمه نهایی مقابل جبرئیل حسن اف دارنده مدال برنز جهان و المپیک از جمهوری آذربایجان در فاصله 20 ثانیه مانده به پایان مبارزه در حالی که سه بر صفر پیش بود با عدم مدیریت کشتی نتیجه را 3 بر 3 به حریف خود واگذار کردو زا راه یافتن به فینال باز ماند.
مجتبی گلیج، یونس امامی، رضا اطری، امیرحسین مقصودی و مصطفی حسین خانی 5 آزاد کار حذف شده از مسابقات جهانی هستند.
تیم ملی کشتی آزاد ایران در چهار وزن نخست موفق شد دو مدال برنز توسط حسن یزدانی و پرویز هادی در وزن های 86 و 125 کیلوگرم کسب کند.
ورزشی**1067*شبس*1488 **

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال