ایران و بوسنی و هرزگوین نهال دوستی کاشتند

بلگراد-ایرنا- طی مراسمی با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین و شهردار منطقه تاریخی سارایوو، نهال دوستی دو کشور در پارک سفرا در سارایوو کاشته شد.

به گزارش ایرنا از سفارت ایران در سارایوو،' ابراهیم حاجی بایریچ' شهردار منطقه تاریخی سارایوو در مراسمی که شامگاه چهارشنبه برگزار شد، گفت: پروژه کاشت درخت های دوستی با کشورهای دوست از سال 2002 در سارایوو آغاز شده و از آن تاریخ تاکنون 178 نهال توسط سفرای خارجی در پارک دیپلماتیک سارایوو غرس شده است.
وی افزود: حفاظت از محیط زیست و طبیعت از ابزارهایی است که همه به آن توجه دارند و امیدواریم این درخت همواره نشانه ای از دوستی میان بوسنی و هرزگوین و ایران باشد.
شهردار منطقه تاریخی سارایوو اضافه کرد: کاشت درخت دوستی در این پارک نشان دهنده اهمیتی است که سارایوو برای روابط با سایر ملت ها قائل است و این درختان به عنوان نمادی از دوستی دو کشور باقی خواهند ماند.
'محمود حیدری' سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو در این مراسم گفت: امروز درخت دوستی ایران و بوسنی و هرزگوین کاشته شد و امیدواریم نهال دوستی ایران و بوسنی که سال هاست در میان دو ملت ریشه دوانده برای همیشه پایدار و روز به روز قوی و مستحکم تر شود.
حیدری با اشاره به دیدار روز گذشته سفیر بوسنی و هرزگوین در تهران با حسن روحانی رئیس جمهور افزود: همانطور که رئیس جمهوری تصریح کردند، بوسنی و هرزگوین جایگاه ویژه ای نزد ملت ایران دارد.
در این مراسم همچنین سفرای هلند و ترکیه نیز درختان دوستی جداگانه ای را غرس کردند.
پیشتر در آبان 1395 شهردار تهران و شهردار سارایوو تفاهم‌نامه خواهرخواندگی امضاء کرده بودند و کاشت درخت دوستی نشانه ای از ارتقای دوستی میان این دو شهر محسوب می شود.
اروپام**436**1049

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال