تروریست های مخالف توافق سوچی درباره ادلب متحد شدند

دمشق - ایرنا - رسانه های نزدیک به تروریست ها اعلام کردند ، گروه‌های تروریستی مخالف با توافق سوچی درباره ادلب با یکدیگر متحد و اتاق عملیات مشترک تشکیل دادند.

به گزارش ایرنا، این رسانه ها روز سه شنبه افزودند ، گروه های مخالف با توافق سوچی به ویژه گروه حراس الدین، جبهه انصار الدین ، انصار التوحید و جماعة انصار الاسلام اتاق عملیات مشترک با نام ' حرّض المؤمنین ' (ترغیب مومنین) در منطقه ادلب تشکیل دادند.
این گروه‌های تروریستی وابسته به سازمان القاعده هنوز بیانیه ای را درباره این اقدام خود منتشر نکرده ولی در عملیات هدف قرار دادن مواضع ارتش سوریه در روستای جورین در شمال استان حماه تصاویری منتشر کردند که عبارت 'اتاق عملیات حرّض المؤمنین' روی آن نوشته شده بود.
'ولادیمیر پوتین' و 'رجب طیب اردوغان' روسای جمهوری روسیه و ترکیه 17 سپتامبر (26 شهریور ماه 1397) در شهر سوچی درباره ادلب به توافقی دست یافتند که بر اساس آن مقرر شد تا 15 اکتبر (23 مهرماه 1397) منطقه عاری از سلاح تا عمق 15 تا 20 کیلومتری در خطوط تماس نیروهای دولت سوریه و عناصر مخالف در ادلب ایجاد شود و مقامات نظامی ترک و روس بر این روند نظارت داشته باشند.
بر اساس اطلاعات رسانه ها، سلاح های سبک برای مقابله با حملات احتمالی در محل های تعیین شده باقی خواهد ماند و حفر خندق و ایجاد خاکریز ادامه خواهد یافت و کار انتقال سلاح‌های سنگین به خارج از محل تعیین شده با نظارت ترکیه انجام خواهد شد.
بر اساس برخی آمارها 146 هزار تروریست وابسته به 103 گروه تروریستی از اتباع 60 کشور جهان از مناطق مختلف سوریه در جریان آزادسازی مناطق اشغالی به ادلب و جرابلس منتقل شده اند و در کنار دیگر تروریست های ساکن در این استان به خصوص 'اویغورهای' چینی قرار گرفته اند. جمعیت این منطقه اکنون حدود سه میلیون نفر تخمین زده می شود.
خاورم**8005*1436*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال