علی اف از احداث جاده ترانزیتی آستارا تا مرز ایران خبر داد

باکو - ایرنا – رئیس جمهوری آذربایجان ، از احداث یک جاده ترانزیتی جدید خبر داد و گفت : این جاده از حومه شهرستان آستارای این کشور شروع و تا مرز ایران ادامه خواهد یافت .

خبرگزاری رسمی آذرتاج، روز سه شنبه خبرداد، الهام علی اف در سفر به شهرستان آستارای این کشور، افزود: با احداث این جاده سه کیلومتری، کامیون های ترانزیتی بدون ورود به شهر آستارا از طریق این جاده جدید وارد بزرگراه باکو – آستارا خواهند شد .
وی با اشاره به اینکه بودجه مورد نیاز برای اجرای این طرح اختصاص یافته است، افزود: عملیات اجرای طرح شروع شده و تا اواسط سال آینده این جاده احداث می شود. رئیس جمهوری آذربایجان، با اشاره به افتتاح بزرگراه جدید باکو - آستارا، گفت: فقط ساخت بخشی از این مسیر تا مرز ایران باقی مانده است که آن هم در حال اجرا است.
علی اف افزود: بزرگراه باکو – آستارا بسیار راحت و امن بوده و در مقایسه با مسیر قبلی 40 کیلومتر کوتاه تر شده است که بدون ورود به اراضی شهرستان های واقع در مسیر ان به آستارا می رسد .
علی اف روز گذشته ، سه میلیون منات از صندوق ذخیره رئیس جمهوری آذربایجان برای ساخت جاده سه کیلومتری آستارا - مرز ایران و نیز یک دهنه پل بر روی رودخانه آستاراچای در مرز دو کشور اختصاص داد.
جمهوری آذربایجان بزرگراه جدید باکو - آستارا را در قالب تکمیل دالان بین المللی حمل و نقل شمال - جنوب در خاک این کشور اجرا کرد و در این راستا ساخت بزرگراه جدید باکو - مرز روسیه را در دست اقدام دارد .
خاورم ** 337** 1579

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال