ملی پوش دوومیدانی زنان: یک مدال آسیایی به خودم بدهکارم

تهران - ایرنا - الهام کاکلی دونده سرعت ایران گفت: همه برنامه هایم برای موفقیت در مسابقات قهرمانی آسیاست چون یک مدال آسیایی به خودم بدهکارم.

به گزارش ایرنا، نماینده دوی سرعت زنان ایران در بازی های آسیایی جاکارتا نتوانست انتظارات را برآورده کند اما حالا تمام فکرش معطوف به مسابقات قهرمانی آسیا است.
رقابت های دوومیدانی قهرمانی آسیا فروردین سال آینده برگزار می شود و ورزشکاران ایرانی برای شرکت در رقابت های انتخابی این مسابقات و همچنین کسب بهترین رکورد تمریناتشان را آغاز کرده اند.
کاکلی که با حضور در بازی های آسیایی جارکارتا تابستان شلوغی را پشت سر گذاشته بود، حالا و بعد از شرکت در مرحله دوم مسابقات لیگ قهرمانی کشور نگاهی جدی به رقابت های آسیایی دارد.
دونده سرعت ایران در بازی های آسیایی جاکارتا با پنجم شدن در گروهش نتوانست به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کند و به همین دلیل هم در گفت و گوی روز سه شنبه با ایرنا می گوید یک مدال آسیایی به خودش بدهکار است.

ایرنا: در آخرین میدانی که شرکت کردی یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی داشتی. مرحله دوم لیگ چطور بود؟
کاکلی: خوشبختانه لیگ بهتری نسبت به دوره های گذشته داشتیم. اگرچه به خاطر بازی های آسیایی مسابقات دیرتر از همیشه شروع شد و به خاطر سردی هوا و همچنین دور شدن از فصل مسابقات رکوردها کمی افت داشت، اما با این وجود جو مسابقات خیلی بهتر بود.

ایرنا: به خاطر تعداد بیشتر شرکت کنندگان؟
دقیقا. قبلا این طور بود که لیگ شکل مسابقات قهرمانی کشور داشت و بهترین های ایران با هم مسابقه می دادند. اما الان تعداد ورزشکاران بیشتر شده و مهم تر اینکه اسپانسرهای جدیدی به دوومیدانی ورود کرده اند. این موضوع خیلی خوشحال کننده است و برای همین هم رقابت ها جو بهتری نسبت به قبل دارد.

ایرنا: اما از رکوردت راضی نبودی.
بله توانستم قهرمان شوم و راستش همین هم برایم مهم بود. نه فقط من که همه ورزشکاران صرفا برای کسب درآمد در لیگ شرکت می کنند. تنها جایی که می توانیم دریافتی داشته باشیم همین مسابقات لیگ است و نمی خواهیم آن را از دست بدهیم چون در آن صورت دیگر هیچ راه درآمدزایی برایمان باقی نمی ماند. رکوردم خوب نبود چون تازه از جاکارتا برگشتم و همان طور که گفتم فصل مسابقه گذشته است اما برای درآمدش مسابقه دادم.

ایرنا: رقم قراردادهایتان مبلغ درخوری هست؟
اگر در همه ماده های انفرادی و تیمی که شرکت می کنیم اول شویم، مبلغی بین هشت تا 9 میلیون تومان به ما پرداخت می شود که البته این مبلغ هم برای ورزشکاران باسابقه تر است و جوان تر ها خیلی کمتر از این می گیرند.

ایرنا: این تازه رقم قرارداد دانشگاه آزاد است که بین باشگاه ها وضعیت خوبی هم دارد.
دقیقا. خودم سال هاست برای این باشگاه مسابقه می دهم چون خوش حساب است و به ورزشکارانش احترام می گذارد. ما هم متقابلا سعی می کنیم بهترین نتیجه را کسب کنیم. خیلی از بچه ها هستند که با وجود داشتن قرارداد، هیچ مبلغی دریافت نمی کنند.

ایرنا: برنامه ات برای بعد از این مسابقات چیست؟
یک مدت ریکاوری می کنم و سپس تمریناتم آغاز می شود.

ایرنا: تمرین با نگاه به مسابقات انتخابی برای رقابت ها قهرمانی آسیا؟
دقیقا. فکر می کنم فروردین 98 مسابقات انتخابی برگزار شود و باید برای آن زمان حسابی آماده باشیم. به ویژه اینکه برنامه های جدی دارم و می خواهم در مسابقات پیش رو با قدرت شرکت کنم.

ایرنا: و قطعا می خواهی نتیجه جاکارتا را جبران کنی؟
بازی های آسیایی جاکارتا سطح بسیار بالایی داشت و گروه من واقعا سخت بود. یک دونده بحرینی در گرو هم حضور داشت که رکورد بی نظیری دارد. تلاشم را کردم اما نشد. این بار اما می خواهم یک نتیجه ماندگار کسب کنم. چون یک مدال آسیایی، به خودم بدهکارم.
ورزشی ** 2024**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال