حدود 2 هزار نفر با برنامه علمی نجوم کرج آشنا شدند

کرج-ایرنا-رئیس مرکز علمی آسمان نما و رصد خانه خواجه نصیرالدین طوسی شهرداری کرج اعلام کرد که از ابتدای سال جاری تا کنون حدود 2 هزار نفر از این مرکز بازدید و با فعالیت های علمی و آموزشی نجوم شناسی آشنا شدند.

حمیده سریزدی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: امسال دوره های آموزشی آسمانمای کرج شامل آموزش نجوم برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان در سطوح مقدماتی ، پیشرفته، تکمیلی و شب رصدی اجرا شده است.
وی ادامه داد: همچنین شب رصدی ویژه عموم و بازدید های رصدی برای 800 نفر برگزارشد ضمن آنکه تعدادی از کودکان با برنامه های علمی و سرگرمی رصد خانه کرج آشنا شدند.
سریزدی خاطر نشان کرد: پخش فیلم های آموزشی ، آشنایی با نقشه های آسمان شب با استفاده از دستگاه پلانتاریوم، آشنایی با ادوات کمک آموزشی نجوم، آیینه های محدب و مقعر، ترازوهای نجومی و مقایسه وزن در سیارات مختلف، رصد خورشید با عینک های فیلتردار، رصدخورشید و لکه های خورشیدی با استفاده از تلسکوپ از جمله برنامه هایی است که در این رصد خانه اجرا شده است.
وی ادامه داد: آشنایی با چگونگی کار ساعت آفتابی، آشنایی با دوربین دوچشمی از برنامه های این مرکز علمی برای علاقه مندان است.
مرکز علمی آسمان نما و رصد خانه خواجه نصیرالدین طوسی اولین مرکز تخصصی نجوم استان البرز با مساحت یک هزار و700 متر مربع زیر نظر سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج از سال ١٣٨٦ فعالیت خود را آغاز کرده است.
این مرکز دارای بخش های مختلف شامل سالن آمفی تئاتر برای پخش فیلم، گنبد بادی (شبیه سازی آسمان)، ترازوهای نجومی، کتابخانه تخصصی و گالری عکس است .
علاقه مندان به رصد علمی و شرکت در برنامه های این مرکز علمی می توانند با شماره تلفن ٣٢٢١٥٨٣٦ ٠٢٦تماس بگیرند.
رصد خانه خواجه نصیر طوسی در منطقه عظیمه کرج واقع شده است .
7410/ 6155

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال