دبیر فدراسیون شنا:

سرمربی تیم ملی واترپلو اردوی تیم جوانان را زیر نظر گرفت

تهران - ایرنا - دبیرکل فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: «الکساندر چیریچ» سرمربی تیم ملی واترپلو، از روز جمعه تمرینات تیم جوانان اعزامی به رقابت های قهرمانی آسیا را زیر نظر گرفت و با این تیم تمرین می کند.

به گزارش ایرنا؛ تیم واترپلو جوانان ایران مدتی است تمرینات آماده سازی خود را برای شرکت در رقابت های قهرمانی آسیا آغاز کرده است. هم اکنون اردوی این تیم با 15 ورزشکار در استخر 9 دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی در حال برگزاری است.
تا زمان اعزام این تیم به مسابقات قهرمانی آسیا که 30 مهر خواهد بود، 2 بازیکن دیگر نیز از جمع بازیکنان حاضر در اردو خط خواهند خورد و تیم با 13 ورزشکار عازم ازبکستان می شود.
فرید فتاحیان دبیر فدراسیون شنا امروز (یکشنبه) در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: سرمربی تیم ملی در بازی های آسیایی جاکارتا عملکرد قابل قبولی داشت از این رو مربیان و کادر فنی تیم جوانان از او برای گرفتن مشاوره و نظارت در این تیم درخواست همکاری کردند که با موافقت فدراسیون و این مربی همراه شد.
وی افزود: خوشبختانه برنامه های اردویی تیم جوانان براساس برنامه زمانبندی با شور و اشتیاق فراوان و انگیزه بالای ورزشکاران درحال انجام است و از روز جمعه نیز چیریچ تمرینات را زیر نظر گرفته و مشاوره لازم را به کادر فنی و بازیکنان ارائه می کند.
«محسن رضوانی» رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو هفته گذشته در گفت و گو با ایرنا از وجود برخی مشکلات در اعزام تیم به ازبکستان خبر داده بود. دبیرکل این فدراسیون در این ارتباط نیز خاطرنشان کرد: همچنان تامین بودجه اعزام که مشکل اصلی تیم است به قوت خود باقی است اما مسئولان فدراسیون کارهای مقدماتی را انجام داده اند تا به محض تامین نقدینگی، کارها به سرعت نهایی شود.
فتاحیانی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا چیریچ تیم جوانان را در رقابت های قهرمانی آسیا همراهی می کند؟ گفت: سرمربی تیم ملی به عنوان مشاور در کنار تیم خواهد بود و به ازبکستان اعزام خواهد شد.
وی درباره شرایط تمرین و اردوی تیم جوانان نیز اظهارداشت: شرایط اردو مطلوب و تمرینات با جدیت درحال پی گیری است.
دبیر کل فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو درپاسخ به پرسشی مبنی برارزیابی از دیدارهای تدارکاتی تیم واترپلو جوانان با تیم ملی نیز عنوان کرد: با وجود زمان کمی که در اختیار داشتیم، روند آماده سازی به خوبی پیش رفت و امروز پس از 2 بازی ابتدایی که این تیم با تیم ملی انجام داد، ترس بازیکنان از رقیب قدرتمند خود از میان رفت. در صورت تداوم این شرایط آنان با آمادگی کامل در این مسابقات شرکت خواهند کرد.
وی درباره زمان اعزام این تیم در صورت برطرف شدن مشکلات مالی نیز اضافه کرد: تیم 30 مهر راهی ازبکستان می شود تا بازیکنان یکم آبان ماه در «تکنیکال متینگ» حاضر شوند و از فردای آن روز با رقبای خود دیدار کنند.
تیم های ایران، قزاقستان، ژاپن، کره جنوبی و ازبکستان در این دوره از رقابت های قهرمانی آسیا شرکت دارند که به صورت دوره ای با یکدیگر دیدار می کنند.
مسابقات واترپلو قهرمانی جوانان آسیا دوم آبان آغاز می شود و پنج روز به طول می انجامد.
ورزشی **9144** 2024

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال