قوه قضاییه نظر حوزه علمیه را درباره لایحه منع خشونت علیه زنان جویا شد

همدان- ایرنا- معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: قوه قضاییه نظر مشورتی حوزه علمیه، دانشگاهیان و صاحب نظران را درباره لایحه منع خشونت علیه زنان جویا شده است.

معصومه ابتکار در حاشیه سفر یک روزه به همدان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: لایحه منع خشونت علیه زنان به قم نرفته بلکه نظر مشورتی از حوزه علمیه دریافت شده است.
وی اضافه کرد: در صورت بازگشت این لایحه به دولت، برای تصویب در اختیار نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار می گیرد.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه 40 بند از این لایحه پیشتر حذف شد، بیان کرد: هم اینک لایحه منع خشونت علیه زنان هم پوشانی با قانون مجازات اسلامی ندارد.
ابتکار اظهارکرد: لایحه منع خشونت علیه زنان بهترین ابزار برای صیانت از خانواده است و با گذر زمان بیشتر اهمیت و ضرورت تصویب این لایحه آشکار می شود.
وی گفت: مصوب کردن این لایحه به تامین امنیت لازم، شکوفایی و تقویت ارکان خانواده بیش از گذشته کمک می کند.

** اشتغال زنان سرپرست خانوار
معاون رئیس جمهوری گفت: ایجاد اشتغال از مسائل حائز اهمیت و مورد تاکید در امور زنان و خانواده است و در کنار آن کسب مهارت و آموزش های ارتباط مستقیم برای اشتغال دارد.
ابتکار افزود: دولت در زمینه پرداخت تسهیلات، بهبود فضای کسب و کار، ایجاد زمینه اشتغال، فراهم کردن بستر آموزش مورد نیاز و مهارت افزایی در افراد با هدف مدیریت کسب و کار و کارآفرینی موفق گام های بزرگی برداشته است.
وی اضافه کرد: برنامه های پیش بینی شده برای بانوان با اولویت بندی و تمرکز بر زنان سرپرست خانوار در مرحله نخست و در ادامه زنان تحصیلکرده دانشگاهی و علاقه مند به کار در حال اجرا است.
معاون رئیس جمهوری ادامه داد: اطلاعات خاص متعلق به بانوان سرپرست خانوار در محلی تجمیع و ستادی در معاونت امور زنان و خانواده تشکیل شده تا تمامی دستگاه بتوانند بر اساس یک برنامه ملی به مسائل زنان سرپرست خانوار توجه داشته باشند.
ابتکار افزود: در ستاد ملی زن و خانواده یک تقسیم کار ملی در ارتباط با آموزش های قبل و بعد از ازدواج با مسئولیت وزارت ورزش و جوانان در نظر گرفته شده و دیگر دستگاه ها مسئولیت هایی بر عهده دارند.
معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در سفر یک روزه به استان همدان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان شرکت کرد و پس از آن از اورژانس اجتماعی شهر همدان بازدید کرد.
شبس**7526/2087** 1917

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال