عضو مستعفی سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ:

مخالفتم با پذیرش مجدد روسیه با زورگویی مقامات مواجه شد

تهران- ایرنا- «بکی اسکات» رییس کمیته ورزشکاران سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) در مصاحبه ای اظهار داشت که وی به اجبار برخی از مقامات این نهاد بین المللی مجبور شده تا از موضع خود در مورد مخالفت با پذیرش مجدد روسیه در وادا کوتاه بیاید.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه روز شنبه نوشت: بکی اسکات ماه گذشته از سمت خود در هیاتی که پیشنهاد برداشته شدن محرومیت روسیه را مطرح کرده بود، استعفا کرد.
وادا در سال 2015 و پس از افشای فساد گسترده دولتی در مخفی سازی نمونه های دوپینگ ورزشکاران روس، صلاحیت مسکو را برای عضویت مجدد در این نهاد به دلیل عدم برآورده سازی شروط مورد تقاضا، تایید نکرده بود.
بی بی سی در مصاحبه ای که به نقل از اسکات منتشر کرده، نوشت: مقامات وادا در جلسه اخیر این نهاد با من (اسکات) «غیرمحترمانه» برخورد کرده اند.
اسکات در ادامه این مصاحبه می گوید: فکر می کنم این بی احترامی نشاندهنده 2 موضوع است؛ در درجه اول عدم توجه به صدای ورزشکاران و دوم هم موید این موضوع است که سکانداران وادا از همتایان خود در کمیته بین المللی المپیک پیروی می کنند.
اسکات پیش از این هم معتقد بود محرومیت روسیه به اندازه کافی سختگیرانه نیست و وادا با این کشور مماشات می کند.
این در حالی است که اظهارات ماه گذشته «تراویس تایگارت» رییس سازمان مبارزه با دوپینگ آمریکا مبنی بر محکوم کردن تصمصم تایید عضویت مجدد روسیه در سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ از سوی اسکات مورد تحسین قرار گرفته بود؛ تایگارت در اظهارات خود مدعی شده بود که وادا بیش از اندازه تحت تاثیر کمیته بین المللی المپیک قرار دارد.
در این بین، تایگارت روز جمعه با انتشار بیانیه ای ضمن حمایت از اسکات نوشت: بدیهی است که کمیته بین المللی المپیک حالا برای وادا دم تکان می دهد، و این چیزی نیست که برای افرادی که به دنبال ورزش پاک و جوانمردانه هستند، قابل هضم باشد.
ورزشی**3991**9129

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال