اسلوونی و ایران بر تقویت همکاری های تجاری و اقتصادی تاکید کردند

بلگراد-ایرنا- مدیر کل اتاق بازرگانی و صنایع اسلوونی و سفیر جمهوری اسلامی ایران در لوبلیانا، طی نشستی بر توسعه و تقویت همکاری های تجاری و اقتصادی دو جانبه تاکید کردند.

به گزارش ایرنا از سفارت کشورمان در لوبلیانا، خانم سونیا اشموتس روز جمعه در ملاقات با کاظم شافعی ضمن ارائه توضیحاتی در باره ساختار اتاق بازرگانی و صنایع اسلوونی، اظهار کرد: اتاق بازرگانی اسلوونی با بیش از 6 هزار عضو یکی از بزرگترین مؤسسات تجاری و اقتصادی محسوب می شود که نمایندگی دو سوم بخش اقتصادی این کشور را عهده دار هستند.
وی در ادامه اظهار کرد: ما به تداوم همکاری های تجاری و اقتصادی با ایران باور داریم.
مدیرکل اتاق بازرگانی اسلوونی همچنین ضمن اشاره به صادرات محور بودن اقتصاد اسلوونی افزود: اسلوونی 80 درصد محصولات تولیدی خود را صادر می کند.
وی در ادامه سخنانش ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص برنامه های این اتاق در راستای تقویت و توسعه تجارت، بر آمادگی اتاق بازرگانی اسلوونی جهت اعزام هیأتی تجاری -اقتصادی به ایران در آینده نزدیک خبر داد.
کاظم شافعی سفیر کشورمان در اسلوونی نیز در این نشست ضمن تشریح آخرین وضعیت تبادلات تجاری دو کشور و تحولات و پیشرفت‌های حاصله به ضرورت تلاش جهت افزایش و در عین حال توازن بخشیدن به مناسبات تجاری دوجانبه اشاره کرد.
وی اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های موجود در دو کشور رسیدن به رقم یک صد میلیون یورو تبادلات تجاری در آینده نزدیک، امکان پذیر است.
سفیر کشورمان ضمن اشاره به امضا و اجرایی شدن موافقت نامه همکاری های اقتصادی بین دو کشور، گفت: تلاش می کنیم نخستین کمیسیون مشترک اقتصادی فیمابین دو کشور در آینده نزدیک در لوبلیانا برگزار شود.
اروپام**436**1485

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال