65 درصد بزرگراه خلیج فارس اجرا شده است

بوشهر- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: 65 درصد طرح یکهزار و 700 کیلومتری بزرگراه کریدور خلیج فارس اجرا شده است.

به گزارش ایرنا، خیرالله خادمی روز پنجشنبه در بازدید از پروژه های راهسازی شهرستان دشتی استان بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: طرح بزرگراهی کریدور خلیج فارس همه نوار ساحلی جنوب کشور را در بر می گیرد.
وی اظهارداشت: 400 کیلومتر از طرح بزرگراهی کریدور خلیج فارس در استان بوشهر قرار دارد که تنها ساخت 45 کیلومتر آن باقی مانده است.
خادمی گفت: تکمیل پروژه های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالا از اولویت های وزرات راه و شهرسازی در سالجاری است.
وی یادآورشد: بر این اساس پروژه‌های نیمه کاره در بخش راه و شهرسازی تا پایان امسال تکمیل و مورد بهره برداری قرار می گیرند.
خادمی در خصوص پروژه های راهسازی در دست اجرای شهرستان دشتی گفت: روند اجرای عملیات بهسازی قطعه نخست محور خورموج - لاور شرقی و دشت پلنگ با سرعت انجام می شود.
خادمی با اشاره به اعتبار 100 میلیارد ریالی پروژه راهسازی خورموج - لاور شرقی و دشت پلنگ اضافه کرد: عملیات بهسازی قطعه نخست پروژه راهسازی خورموج - لاور شرقی و دشت پلنگ در دو عنوان پروژه اجرایی شده که بخش نخست آن 20 درصد پیشرفت اعتباری و 24 درصد پیشرفت سازه‌ای دارد.
وی در خصوص قطعه دوم بهسازی محور خورموج - لاور شرقی و دشت پلنگ گفت: این قطعه با 59 درصد پیشرفت فیزیکی 50 میلیارد ریال اعتبار مصوب دارد که 60 درصد آن پرداخت شده است.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در خصوص محور شنبه به ناصری در شهرستان دشتی افزود: این محور با اعتبار 120 میلیارد ریال 17 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی در بازدید از محل اجرای خط راه‌آهن بوشهر- شیراز گفت: عملیات اجرایی این پروژه به زودی به صورت رسمی آغاز می شود.
خادمی تصریح کرد: اجرای خط ریلی در استان بوشهر امری مهم و ضروری است و با اتصال ریل بنادر استان از لحاظ اقتصادی و معیشتی متحول می شود.
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: بهره برداری از طرح های نیمه تمام در بخش راه ها زمینه استفاده بهتر از ظرفیت های منطقه را به دنبال دارد.
سید کمال الدین شهریاری افزود: برای بهره برداری از طرح های در حال ساخت استان بوشهر در حوزه حمل و نقل بیش از یکهزار و 200 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی یادآور شد: در زمان حاضر حدود 700 کیلومتر بزرگراه در استان بوشهر ساخته شده
است.
6047/6045

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال