معاون وزیر صنعت: 365 فعالیت فناورانه تحول آفرین داریم

تهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 365 فعالیت فناورانه که می‌تواند منشا تحول در کشور باشد، شناسایی شده است.

به گزارش چهارشنبه تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت، «صادق نجفی» در آیین امضای تفاهمنامه همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران درباره آموزش، مشاوره و انتقال فناوری‌های پیشرفته، افزود: باید 31 هزار و 500 واحد صنعتی را تا سه سال آینده نوسازی و بهسازی کنیم.
مدیرعامل سازمان صنایع‌ کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: بیش از 84 هزار واحد صنعتی در کشور وجود دارد که 92 درصد آن کوچک و متوسط است.
وی تاکید کرد جایی که بهره وری پایین، رقابت مشکل و هزینه تمام شده تولید بالاست، باید به سمت استفاده از فناوری های نوین رفت؛ زیرا 2.5 درصد از رشد اقتصادی باید در اثر بهره وری و فناوری ایجاد شود.
نجفی پیشنهاد کرد: به عنوان نمونه قطعات ماشین آلات و تجهیزات واحدهای تولیدی غیرفعال و راکد را می‌توانیم به دیگر کشورها بفروشیم و ارزآوری داشته باشیم.
به گفته وی، خسارت نقدینگی ایجاد شده در جامعه را تولیدکننده می دهد.

** استقرار 2 هزار کسب و کار نوپا (استارت آپ) در نواحی و شهرک‌های صنعتی
نجفی به استقرار 2 هزار کسب و کار نوپا (استارت آپ) در نواحی و شهرک‌های صنعتی برای سه سال آینده اشاره و تصریح کرد: برای استقرار شرکت های دانش بنیان درون شهرک های صنعتی تسهیلات ویژه ای با 60 ماه تقسیط در نظر گرفته شده است.
وی یادآوری کرد: حدود هشت هزار دانشجوی ارشد و دکترا به صورت عملی در واحدهای صنعتی در قالب طرح کارورزی مشغول به کارند.

** امضای تفاهمنامه آموزش، مشاوره و انتقال فناوری ها به صنایع کوچک و متوسط
به گزارش ایرنا، امروز (چهارشنبه) تفاهمنامه همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با حضور رییسان 2 سازمان امضا شد.
هدف این تفاهمنامه آموزش، مشاوره و انتقال فناوری های پیشرفته به صنایع کوچک و متوسط است.
حمایت از شرکت های نوپا و دانش بنیان و ارتقای توان صنعتی از دیگر اهداف تفاهمنامه به شمار می رود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این زمینه تصریح کرد: این گونه تفاهمنامه‌ها باید خروجی کاربردی داشته باشد که اهمیت این موضوع در شرایط خاص کنونی، دوچندان می شود.
مدیرعامل سازمان صنایع‌ کوچک و شهرک های صنعتی ایران تاکید کرد باید برای عملیاتی کردن این تفاهمنامه کارگروهی تشکیل شود.
نجفی افزود: در استان هایی مانند گلستان، مرکزی و آذربایجان شرقی واحدهایی را شناسایی کردیم که به عنوان نمونه می توانند در این تفاهمنامه مفید واقع شوند.

اقتصام*3061*1961*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال