نایب رییس کمیسیون عمران مجلس:

سهم دولت و شهرداری ها ازارزش افزوده به صورت لایحه ارایه شود

تهران- ایرنا- نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب هیات دولت سهم شهرداری ها و دولت از ارزش افزوده هر کدام 50 درصد به صورت برابر شده است اما به عقیده کمیسیون عمران این موضوع باید در قالب لایحه ارائه شود.

سید هادی بهادری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: درخصوص لایحه ای تحت عنوان شهرداری ها در جلسه امروز صحبت شد و افشانی در این خصوص توضیح داد که در قانون حمایت از شهرداری ها تبصره ای بود که سهم شهرداری ها از ارزش افزوده 30 درصد و دولت 70 درصد بوده است، ولی با همکاری دولت و هیات وزیران تغییراتی در این لایحه داده شد که به تصویب هیات دولت رسید؛ بدین شکل که سهم دولت از ارزش افزوده 50 درصد و شهرداری ها نیز 50 درصد و به صورت برابر باشد.
بهادری یادآور شد: درخصوص سهمیه بندی ارزش افزوده که توافقی است بین دولت و شهرداری، کمیسیون عمران مجلس معتقد است که این لایحه باید به صحن مجلس آورده شود و به تصویب نمایندگان برسد.
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دعوت از افشانی شهردار تهران جهت استماع گزارش برنامه سوم عمرانی و عملکرد 4 ماهه شهرداران تهران بود که در این جلسه شهردار تهران گزارش مفصلی ارائه داد.
بهادری ادامه داد: در این جلسه شهردار تهران همچنین درخصوص میزان تعهدات مالی شهرداری تهران، بدهی ها و مطالبات و بودجه اختصاص یافته به سیستم مدیریت شهری و همچنین درخصوص تعداد پرسنل شاغل در شهرداری نیز گزارش ارائه کرد.
سیام*3061*1535

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال