مسابقه درس هایی از قرآن در 71 درصد مدارس برگزار می شود

شهرری- ایرنا- مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی گفت: اکنون تدریس و مسابقه درس هایی از قرآن در 71 درصد از مدارس کشور برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد موحدی نژاد روز دوشنبه در همایش تجلیل از دانش آموزان برگزیده مسابقه درس هایی از قرآن در محل تالار شیخ صدوق حرم عبدالعظیم (ع) اظهارداشت: از 40 هزار مدرسه متوسطه کشور بیش از 28 هزار 400 مدرسه زیرپوشش برنامه مسابقه درس هایی از قرآن هستند.
به گفته وی از پنج میلیون و 200 هزار دانش آموز مقطع متوسطه، دو میلیون و 500 هزار دانش آموز زیرپوشش برنامه مسابقه درس هایی از قرآن قرار دارند.
موحدی نژاد یادآور شد: در شهر تهران نیز از دو هزار و 280 مدرسه، یکهزار و 359 مدرسه زیرپوشش این مسابقه قرار دارند.
وی اضافه کرد: اکنون 496 هزار دانش آموز در این تعداد از مدارس تهران در مسابقات و برنامه های درس هایی از قرآن شرکت می کنند.
مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ، معارف قرآنی و سیره عصمت و طهارت اهمیت بسیاری دارد گفت: قرآن برای تحقق حرکت در مسیر حمایت از رهبری و مقابله با دشمنان اسلام راه را نشان داده است.
وی افزود: پیشرفت و توسعه در زمینه علوم روز برای مسلمانان ضروری است و مسلمانان نباید از علوم روز دنیا عقب باشند.
به گزارش ایرنا مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش نیز در ادامه این همایش عنوان کرد: آموزش علوم قرآنی به صورت یکدست باید برای 14 میلیون دانش آموز در سطح کشور انجام شود.
محمدرضا مسیب زاده عنوان کرد: کارها و برنامه های جزیره ای هرگز پاسخگوی نیاز این حوزه نیست.
مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش سرمایه گذاری در حوزه قرآنی را برای سلامت جامعه تاثیرگذار دانست و گفت: امروزه همه فعالیت های قرآنی برای دانش آموزان کشور به صورت یکسان انجام می گیرد و این آموزش ها منوط به فرد یا گروه خاصی نیست.
همایش تجلیل از دانش آموزان برگزیده مسابقات قرآنی و افتتاحیه بیست و هفتمین دوره مسابقه درس هایی از قرآن صبح امروز در حرم عبدالعظیم(ع) برگزار و از دانش آموزان برگزیده کشوری این مسابقات تجلیل شد.
1970/6003/ 1008

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال