تعامل وزارت ارشاد و علوم برای توسعه فرهنگ قرآنی

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست مشترک با معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر توسعه فرهنگ قرآن در کشور و دانشگاه ها تاکید کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وزیر علوم از جشنواره قرآن و عترت دانشجویان به عنوان یکی از بادوام ترین و پرمخاطب‌ترین جشنواره‌های دانشگاهی کشور نام برد که در سطوح دانشگاهی، منطقه ای، سراسری، ملی برگزار می شود.
وی همچنین از جشنواره قرآن و عترت اساتید به عنوان یکی دیگر از فعالیت های قرآنی در معاونت فرهنگی نام برد و از برگزاری جشنواره کارکنان در سال آینده خبر داد.
وی بر ارتباط و پیوند بین برنامه های قرآنی و مباحث آموزشی و فعال کردن بیشتر دانشگاه ها در زمینه نمایشگاه قرآن و فعالیت های دینی و قرآنی تاکید کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از تشکیل کمیسیون توسعه فعالیت های قرآنی خبر داد و افزود: ماموریت معاونت فرهنگی و اجتماعی در برنامه‌های قرآنی، از جمله فعالیت های تبلیغی و ترویجی است.
عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این نشست به وجود نقطه اتصال در برنامه های این معاونت و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اشاره کرد و خواستار مشارکت جدی‌تر و حضور پرشورتر دانشگاهیان ونقش برجسته دانشگاه در نمایشگاه قران کریم در ماه مبارک رمضان شد.
وی همچنین از جشنواره پایان نامه‌های قرآنی و جشنواره غدیر به عنوان بستر مناسب به منظور اجرای برنامه های مشترک بین دو دستگاه نام برد.
معاون وزیر ارشاد افزود: باتوجه به ماهیت کار این وزارتخانه که در حوزه تبلیغی و ترویجی است، فعالیت های علمی و پژوهشی می طلبد که در وزارت علوم انجام گیرد به همین دلیل باید تفاهم نامه ای در زمینه فعالیت های مشترک امضا شود.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم نیز همچنین از ابلاغ دستور العمل سی و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت در مهر ماه به دانشگاهها خبر داد و گفت: ایجاد دبیرخانه هیات اندیشه‌ ورز دینی و قرآنی در معاونت فرهنگی و اجتماعی و بر تعامل بیشتر دستگاه ها در این زمینه می انجامد.
**9103**9129

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال