کامرون در آستانه از دست دادن میزبانی جام ملت های 2019 آفریقا

تهران- ایرنا- کشور کامرون به دلیل وقوع خشونت های مرگبار در مرحله گروهی رقابت های جام ملت های 2019 آفریقا و همچنین تاخیر در ساخت زیرساخت های مورد نیاز، در خطر از دست دادن میزبانی این تورنمنت قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، آسوشیتد پرس روز شنبه نوشت: مسئول سازماندهی رقابت های جام ملت های آفریقا در جریان جلسه کمیته اجرایی این نهاد در مصر اظهار داشت که اتخاذ تصمیم نهایی در خصوص میزبانی کامرون پس از انجام تحقیقات نهایی و بررسی روند آماده سازی زیرساخت ها در این کشور، به اواخر نوامبر موکول خواهد شد.
این در حالی است که کشور مراکش به عنوان میزبان جایگزین این تورنمنت که قرار است در ماه های ژوئن و جولای سال آینده میلادی برگزار شود، قلمداد می شود.
علاوه بر شرایط آماده سازی 6 ورزشگاه کامرون و زیر ساخت های مرتبط؛ کنفدراسیون فوتبال آفریقا باید شرایط داخلی منطقه غربی این کشور را از حیث وقوع درگیری های خشونت آمیز ارزیابی کند.
دولت کامرون با گروه های جدایی طلب انگلیسی زبان حاضر در این منطقه از اواخر سال 2016، وارد درگیر شده است؛ این گروه ها تهدید کرده اند که جام ملت ها را مُختل خواهند کرد.
گفتنی است شهرهای لیمبو و بافوسام که 2 شهر از چندین شهر میزبان این رقابت ها محسوب می شوند، در منتهی الیه بخش غربی این منطقه یعنی مرکز درگیری ها، واقع شده اند.
علاوه بر این، افزایش تعداد تیم های شرکت کننده در این تونمنت از 16 به 24 تیم، موجب شده است تا روند آماده سازی این کشور به عنوان میزبان، بیش از پیش با مشکل و اختلال روبرو شود.
ورزشی**3991**9129

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال