حمایت بنیاد حفظ ارزش های دفاع مقدس از پایان نامه های دانشجویی

تهران - ایرنا - رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس می گوید که این بنیاد از پایان نامه های دانشجویی با موضوع دفاع مقدس حمایت می کند .

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، سردار بهمن کارگر روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: داشجویان متقاضی می توانند با ارائه طرح به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مراجعه کنند.
وی این توضیح را نیز داد که این بنیاد منابع مطالعاتی مورد نیاز را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس افزود: از متقاضیان ارائه پایان نامه در حوزه های دفاع مقدس همچنین حمایت های مالی هم می شود.
امیرحمید رضا گرامی، رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس نیز در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا در این زمینه توضیحات تکمیلی را ارائه کرد.
گرامی مقدم در مورد شیوه حمایت از پایان نامه های دانشجویی گفت: ما در این طرح، موضوعات دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری را می پذیریم ، باید موضوعات آن ها با نیازهای ما تطابق داشته باشد.
وی افزود: به عنوان مثال اپلیکیشنی در حوزه راهیان نور طراحی شد که کاروان ها دقیقا با استفاده از آن محل استراحت، نماز خواندن ، غذا خوردن و.. را می دانند. این اپلیکیشن باعث کاهش هزینه های ما شد و ما هم 9 ماه برای دوستان طراح کسری خدمت زدیم
وی تصریح کرد: پس از تصویب در کمیسیون های مربوطه برای دانشجویان کسر خدمت می زنیم. مثلا طرح ها باید در حوزه هایی چون طراحی یادمان شهدا یا طراحی برای راهیان نور و.. باشد کسر هم از یک ماه یا 12ماه متغیر است.
گرامی مقدم ادامه داد: اگر طرح ارائه شده خیلی ارزشمند باشد و یا دانشجویان دکتری و نخبگان طرحی را انجام دهند، با تصویب کمسیون بنیاد امکان افزایش مدت کسر سربازی هم وجود خواهد داشت.
رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس سپس گفت : این طرح از دو سال پیش با دستورالعمل ستاد کل نیروهای مسلح آغاز شده است و تا به امروز 60 طرح ارائه شده به تصویب رسیده است و توانسته اند از کسر خدمت استفاده کنند.
گرامی مقدم شیوه حمایت های مالی از پایان نامه ها را هم این گونه اعلام کرد: طبق تصویب بنیاد هر سال از بین طرح های ارئه شده پنج الی شش طرح شاخص را انتخاب و نیمی از هزینه تهیه آنها را پرداخت می کنیم ، در هر استان هم یک الی دو پروژه به این صورت می تواند مورد حمایت قرار گیرد.
ج .ب**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال