ناکامی تیم نوجوانان، برگ سیاه دیگری در کارنامه هندبال ایران

یزد - ایرنا - بازماندن تیم هندبال نوجوانان ایران از صعود به جمع چهار تیم برتر رقابت های قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان، ناکامی‌های این رشته در ماه‌های اخیر را تکمیل و برگ سیاه دیگری به کارنامه این فدراسیون اضافه کرد.

به گزارش ایرنا، تیم نوجوانان ایران که با پیروزی مقابل ژاپن، قطر و امارات به مرحله دوم رقابت های هندبال قهرمانی آسیا در اردن راه‌یافته بود با تساوی مقابل عربستان و شکست مقابل چین تایپه از صعود به جمع چهار تیم برتر مسابقه‌ها بازماند.
این تیم عصر دیروز (دوشنبه) با پیروزی 30 بر 25 مقابل هند به مقام پنجم آسیا رسید؛ مقام نازلی که چندی پیش تیم‌های ملی بزرگسالان و جوانان ایران نیز با کسب آن، از صعود به جمع چهار تیم برتر آسیا و مسابقه‌های قهرمانی جهان بازماندند.
همچنین تیم ملی ایران در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا اندونزی به مقام پنجمی رسید تا ضعیف‌ترین نتیجه هندبال کشورمان در بازی‌های آسیایی در چهار دوره گذشته رقم بخورد.
رئیس فدراسیون هندبال اردیبهشت سال 1397 گفته بود که به کسب نتیجه تیم نوجوانان در رقابت های قهرمانی آسیا که حکم مسابقه‌های قهرمانی جهانی را هم دارد بسیار امیدوار است.
اما با بازماندن تیم نوجوانان از صعود به جمع چهار تیم برتر آسیا و راه نیافتن به مسابقه‌های قهرمانی جهان، این امید به ناامیدی منجر شد.
پیش از اعزام تیم نوجوانان ایران به اردن، زمزمه‌هایی مبنی بر اعزام نشدن این تیم به دلیل مشکلات مالی مطرح شد؛ موضوعی که در 1.5 سال اخیر بارها از سوی فدراسیون هندبال بیان شده است.
سالهاست که در قاره کهن آسیا، رقابت برای کسب مدال در مسابقه‌های هندبال بین چند تیم مشخص شامل قطر، کره جنوبی، ژاپن، ایران، عربستان و بحرین است و سایر کشورها به عنوان تیم‌های درجه دوم و سوم آسیا شناخته می‌شوند.
در صورت تداوم مدیریت سنتی در فدراسیون هندبال و ناکامی نمایندگان کشورمان در آسیا، چه‌بسا در سال‌های آینده، هندبال ایران جزو تیم‌های درجه 2 آسیا قلمداد شود.
رئیس فدراسیون هندبال که بازنشسته وزارت ورزش و جوانان و مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان است باید به‌زودی این مسئولیت را ترک کند.
مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد: برای فدراسیون‌هایی که مشمول قانون یادشده هستند سرپرست تعیین می‌کند و شنیده شد وی برای کناره‌گیری روسای فدراسیون‌های مشمول این قانون مهلت چندهفته‌ای تعیین کرده است.
7532 / 2047** 1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال