وزیر آموزش و پرورش:

50 درصد مدارس پایتخت فرسوده است

شهرری- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: 50 درصد مدارس و فضاهای آموزشی کلانشهر تهران فرسوده و نیازمند بازسازی است .

سید محمد بطحایی روز یکشنبه در حاشیه آیین نواختن زنگ شهدای دانش آموز در مهدیه شهدای بهشت زهرا (س) به خبرنگار ایرنا اظهارداشت: وضعیت مدارس شهر تهران بر خلاف تصور عمومی از بسیاری از استان های کشور بدتر است و این امر مشکلات زیادی را برای دانش آموزان این کلانشهر ایجاد می کند.
به گزارش ایرنا، آمار مدارس شهر تهران بیش از چهار هزار واحد اعلام شده است.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به اینکه شهرداری تهران همواره تلاش زیادی در بازسازی مدارس انجام می دهد عنوان کرد: با این حال وضعیت مدارس به گونه ای است که وزارت آموزش و پرورش انتظار بیشتری را از شهرداری تهران و وزارت مسکن و شهرسازی در نوسازی مدارس دارد.
بطحایی افزود: اگر دستگاه ها هم افزایی لازم را با هم داشته باشند تا چهار سال آینده می توانیم از وضعیت موجود در پایتخت فاصله بگیریم.
وی بیا کرد: اکنون شهرداری تهران بر اساس تبصره 9 قانون بودجه اجازه تغییر کاربری به مدارس فرسوده در اماکن خاص مانند مناطق تجاری و بافت جمعیتی بالا را می دهد.
بر اساس بند «ه » تبصره «9» قانون بودجه سال 1396 به وزارت آموزش و پرورش اجازه داده شده تا «به منظور ساماندهی و بهینه سازی کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی خود و با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی نسبت به احداث، بازسازی و بهره برداری از آنها اقدام کند».
وزیر آموزش و پرورش در ادامه اظهارامیدواری کرد که با همکاری شهرداری تهران از این ظرفیت قانونی به منظور تغییر کاربری مدارس فرسوده در امکان خاص استفاده شود.
وی همچنین مهمترین وظیفه آموزش و پرورش را تعلیم درس پایداری و ایثار عنوان و بیان کرد: دانش آموزان باید در کلاس های درس بیاموزند چگونه منافع کشور را به منافع خود ترجیح دهند تا بدین وسیله میهن اسلامی پایدار بماند.
بطحایی گفت: جهت گیری آموزشی مدارس کشور به سمت آموزش ایثار و ازخودگذشتگی است و فرهنگیان در این زمینه از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهند کرد.
به گزارش ایرنا در آیین هشتمین زنگ شهید در محل گلزار بهشت زهرا (س) غیر از وزیر آموزش و پرورش، شهردار تهران، فرمانده پلیس راهور تهران بزرگ و شمار دیگری از مدیران به همراه خانواده معظم شهدا حضور داشتند.
شرکت کنندگان در این مراسم با حضور در مزار شهید دانش آموز حسین فهمیده یاد و خاطر این شهید را گرامی داشتند.
3218/6003/ 1008/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال