دانشگاه آزاد طرح بیمه آموزشی را در مدارس سما اجرا می کند

ساری – ایرنا – رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت که این دانشگاه قصد دارد طرح بیمه آموزشی را از سال تحصیلی جدید در مدارس زیر پوشش خود ( سما ) اجرا کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد مهدی طهرانچی روز یکشنبه در آئین آغاز سال تحصیلی جدید مدارس سما در قائمشهر، هدف از فعال کردن این نوع بیمه را کاهش دغدغه مالی خانواده ها برای تحصیل فرزندانشان در مدارس سما و همچنین دانشگاه اعلام کرد.
وی با اظهار این که بیمه آموزشی می تواند در کنار سایر بیمه ها به خانواده ها در قبال هزینه های زیاد تحصیل فرزندانشان کمک کند، افزود: 85 درصد از دانش آموزان مشغول تحصیل در مدارس سما شهریه پرداز هستند و تامین شهریه همواره یکی از دغدغه های خانواده ها بوده است و دانشگاه آزاد اسلامی هم در تلاش است تا برای رفع دغدغه مردم راه حل مناسب پیدا کند.
طهرانچی اجرای طرح بیمه آموزشی را یکی از راه حل های قابل توجه برای مدارس سما در سال تحصیلی جدید معرفی کرد و گفت که برای این منظور با بانک ها و موسسان قرض الحسنه رایزنی شده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور جزییات بیشتری از این طرح را اعلام نکرد ولی اظهار داشت: با اجرایی شدن و پس انداز این بیمه درصدد هستیم تا دانش آموزان شهریه پرداز از مزایای آن استفاده کنند و بتوانند با رفع دغدغه خانواده ها، برای تحصیلات تکمیلی هم برنامه ریزی کنند.
طهرانچی یکی از مزیت های این طرح را روان شدن کارهای مالی پرداخت شهریه در مدارس سما برشمرد و افزود: دانش آموزانی که زیر پوشش بیمه آموزشی قرار می گیرند، می توانند هنگامی که وارد دانشگاه سما شده اند براحتی از عهده شهریه خود بر بیایند.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور از نبود توازن میان آمار دانش آموزان مدارس سما و سهم دانشگاه آزاد اسلامی در جذب دانشجو به عنوان یکی از نقاط ضعف یاد کرد و گفت که طرح بیمه آموزشی می تواند به ایجاد این توازن کمک کند.
وی توضیح داد: در حالی که هم اکنون سهم دانشگاه آزاد اسلامی در پذیرش جمعیت دانشجویی کشور 40 درصد است، مدارس سما تنها از سهم پنج درصدی جمعیت دانش آموزی برخوردارند.
طهرانچی با تاکید بر این که دانشگاه آزاد اسلامی یک نهاد یکپارچه تعلیم و تربیت است، وجود توازن در سهم دانش آموزی و دانشجویی این مرکز علمی را مهم برشمرد و افزود: تعلیم و تربیت یکپارچه از پیش دبستانی آغاز می شود و تا مقطع دکترا را در بر می گیرد و از این لحاظ دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیتی بی نظیر در کشور است .
وی تعداد مدارس سما در کشور را 700 واحد اعلام کرد و گفت که با برنامه ریزی های انجام شده بزودی تعداد این مدارس به یکهزار واحد افزایش یافته و سهم مدارس سما از جمعیت دانش آموزی هم بیشتر خواهد شد.
استان مازنداران دارای 38 مدرسه سما با تعداد چهار هزار دانش آموز است.
مازندران در مجموع بیش از 530 هزار دانش آموز دارد که امروز همه آنها در حدود چهار هزار و 200 مدرسه با بیش از 23 هزار کلاس درس سال تحصیلی خود را آغاز کردند.
7334/1654

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال