پیام موشکی نصرالله و لرزش در تارهای عنکبوت

بیروت - ایرنا - سخنان اخیر «سیدحسن نصرالله» رهبر حزب الله لبنان درباره توان موشکی مقاومت، موجی از هراس و نگرانی را در میان مقام ها و صاحبنظران رژیم صهیونیستی ایجاد کرد.

به گزارش ایرنا، پس از سخنرانی نصرالله درباره شکست تلاش های مذبوحانه صهیونیستها در ممانعت از دستیابی مقاومت لبنان به موشک های با دقت بالا، رسانه های رژیم صهیونیستی همچنان مشغول تحلیل و تفسیر پیام دبیر کل حزب الله هستند و «بنیامین نتانیاهو» نیز به شخصه جلوتر از همه به این سخنان واکنش نشان داد.
نصرالله در پایان راهپیمایی صدها هزار تن از عزاداران حسینی در روز عاشورا گفت: دشمن می داند که تحولات بزرگی در منطقه رخ داده که هرگز پیش بینی نمی کرد. هر قدر تلاش می کرد که راه را (بر مقاومت در لبنان) ببندد، اما نشد و حالا کار تمام شده و مقاومت موشک های دقیق و غیر دقیق و امکانات تسلیحاتی در اختیار دارد که اگر اسرائیل، جنگی را بر لبنان تحمیل کند با عاقبتی مواجه خواهد شد که هیچ روزی توقعش را نداشته است.
دبیرکل حزب الله ادامه داد: اسرائیلی ها می دانند که فناوری به تنهایی نمی تواند سرنوشت نبرد را رقم بزند، بلکه عنصر بشری (انسانی) بسیار مهم است. ارتش صهیونیستی در گذشته بیروت را تهدید به حمله و تاخت و تاز می کر، اما این ارتش که چنین تهدیدی می کرد، دیگر وجود ندارد و معادله در لبنان تغییر یافته است.
این سخنان بازتاب زیادی در رسانه های صهیونیستی داشت و در صدر اخبار رسانه های عبری قرار گرفت؛ موضوعی که نشان دهنده قدرت منحصر به فرد این پیام موشکی نصرالله است.
کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی در تحلیل های خود بر موضوع دقت این موشک ها تمرکز کرد و آن را پیام اصلی دبیرکل حزب الله به اسرائیل دانست.
«حزی سمنتوف» تحلیلگر و کارشناس مسائل عربی این شبکه، سخنان نصرالله را تاکیدی بر اعلام آمادگی حزب الله برای جنگ احتمالی عنوان کرد و این پیام و آمادگی را از نتایج مشارکت نظامی حزب الله در سوریه، به رغم پیچیدگی های وضع لبنان به شمار آورد.
کانال 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم بر کلمه «موشک های دقیق» نصرالله انگشت گذاشت و معتقد بود که اسرائیل اکنون حاصل کار خود در سوریه و تلاش برای سرنگونی «بشار اسد» را درو می کند.
گزارش شبکه 12رژیم صهیونیستی نیز پیام نصرالله را واضح، ساده و حماسی توصیف کرد. در این گزارش «عودید غرانوت» تحلیلگر صهیونیست با اشاره به پیام دبیرکل حزب الله عنوان کرد: متأسفانه نصرالله دروغ نمی گوید، روشن است که حملات اسرائیل به سوریه نتوانسته از دستیابی حزب الله به موشک های دقیق جلوگیری کند.
«غیهود یعری» تحلیلگر شبکه 2 رژیم صهیونیستی نیز گفت: همه ما باید بدانیم که با وجود همه حمله های اسرائیل، موشک های دقیق به زرادخانه های حزب الله رسیده و این را نصرالله با جدیت اعلام کرد، پس به نظرم باید همه چیز را جدی بگیریم.
«یاریو لوین» وزیر کابینه دشمن صهیونیستی در مصاحبه با «رادیو 93» رژیم صهیونیستی با بیان اینکه باید بدانیم حزب الله موفق به انتقال سلاح های مختلف به جنوب لبنان شده است، گفت: نبرد ما در انتقال تسلیحات، پیچیده و خطرناک است و اسرائیل برای این مسأله گزینه ای ندارد.

** افزایش توان بازدارندگی حزب الله و کاهش احتمال وقوع جنگ
در همین راستا تارنمای «اسرائیل دوینیس» نوشت: حزب الله توان رزمی خود را افزایش داده و به سلاح های روز مجهز شده است. بر اساس پژوهش های آمریکا، همه این توانایی ها در دوره حضور حزب الله در سوریه و در نتیجه تمرین های مشترک با نیروهای سپاه پاسداران و نیروهای ویژه ارتش روسیه اتقاق افتاده است.
به نوشته این تارنما، رزمندگان حزب الله در «حلب» ، «لاذقیه» ، «دمشق» و «درعا» با روس ها و ایرانیان بودند و تجربیاتشان افزوده شده است، ضمن اینکه می توانند در میدان نبرد از فناوری های روز و هواپیماهای بدون سرنوشت استفاده کنند.
روزنامه «الاخبار» لبنان نیز علاوه بر اینکه پیام نصرالله را توازن قدرت عنوان کرد، سخنان نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به اظهارات دبیرکل حزب الله را نشان دهنده آشفتگی، ناراحتی و نگرانی شدید او از نقش مهم موشک های نقطه زن دانست .
این روزنامه لبنانی، پیام نصرالله را رخدادی مهم در مبارزه با دشمن صهیونیستی توصیف کرد و زمان اظهار چنین سخنانی را از این نظر که در مرحله ای سرنوشت ساز در مقابله با اسرائیل هستیم، بسیار مهم برشمرد.
الاخبار افزود: نتانیاهو به شخص نصرالله توهین کرده و در تلاش بود تا چهره وی را مخدوش کند؛ تهدیدات او به «جنگی که تصورش را نمی کنید و به ذهن کسی هم نمی رسد» تلاش برای انحراف افکار عمومی داخل سرزمین های اشغالی از سخنان سید (نصرالله) و حقایق و اطلاعاتی است که وی پیرامون افزایش توان نظامی و موشک های دقیق ارائه داد.
این روزنامه به سخنان چندی پیش «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اشاره کرد که گفته بود: باید بفهمیم که در خاورمیانه دو تغییر استراتژیک واقعی رخ داده است؛ نخست اینکه دشمنان ما موشک های با دقت بالا به دست آورده اند و دوم اینکه جبهه داخلی ما تبدیل به جبهه اصلی در جنگ آینده شده است. اگر شما می دیدید که نیروهای ما (اسرائیلی ها) در سال 1973 در جبهه می جنگیدند و اینجا در تل آویو مردم قهوه شان را می نوشیدند و روزنامه می خواندند، اکنون همه چیز تغییر کرده است.
الاخبار اظهارات مقام های دشمن اسرائیلی و رسانه های آنان را گواهی بر افزایش توان بازدارندگی حزب الله و شکست و ناکامی دشمن برای مهار آن عنوان کرد و نوشت: شکست اسرائیل در این نبرد و پیامدهای منفی جنگ در همه زمینه ها شاید به معنای منتفی شدن جنگ نباشد، اما تقویت توان حزب الله در برابر صهیونیست ها، به هر صورتی، تا حد بسیاری زیادی از وقوع جنگ پیشگیری می کند.
خاورم**م.ا**2054**1651

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال