کسب طلای المیپک 2020، کار ناتمام شناگر بازنشسته فرانسوی

تهران - ایرنا - «آموری لِوو» شناگر فرانسوی و رکورد دار شنای جهان و دارنده مدال المپیک، 5 سال پس از اعلام کناره گیری خود از ورزش حرفه ای، بار دیگر با هدف کسب مدال طلای المپیک 2020 توکیو به آب باز می گردد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه روز سه شنبه نوشت: قهرمان 32 ساله فرانسوی همچنان رکوردی را که در ماده 100 متر آزاد رقابت های قهرمانی 2008 اروپا به نام خود ثبت کرد، در اختیار دارد؛ رقابتی که در جریان آن رکورد 50 متر آزاد و 50 متر پروانه را نیز شکست.
علاوه بر این، او به عنوان یکی از اعضای تیم فرانسه در المپیک پکن در سال 2008، در بخش شنای امدادی یک طلا و 2 نقره به دست آورد و در ماده مورد علاقه خود یعنی 50 متر آزاد انفرادی هم مدال نقره را به گردن آویخت.
لِوو در خصوص تصمیمش مبنی بر بازگشت به ورزش حرفه ای اظهار داشت: در 50 متر همچنان یک کار ناتمام دارم و آن هم کسب مدال طلای المپیک توکیو است.
این شناگر 2.02 متری، پس از اعلام بازنشستگی در سن 28 سالگی در سال 2013، اتوبیوگرافی خود را منتشر کرد، کتابی که لِوو در آن چهره ای نه چندان خوشایند از دنیای شنا را به تصویر کشیده است و در بخش هایی از آن به هم تیمی های اسبق خود در تیم ملی فرانسه به شدت تاخته است.
ورزشی**3991**9129

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال