تیرانداز طلایی ایران: بدنبال کسب سهمیه المپیک توکیو هستم

تهران- ایرنا- «امیرمحمد نکونام» تیرانداز طلایی مسابقات قهرمانی جهان کره جنوبی می گوید: تمام تلاشم رسیدن به بهترین شرایط و کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو است.

وی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: فدراسیون تلاش زیادی برای آماده سازی تیراندازان دارد و موفقیت ما در مسابقات قهرمانی جهان کره جنوبی حاصل دانش مربیان، تلاش ورزشکاران و حمایت جدی فدراسیون بود و ما امیدواریم با افزایش این حمایت و همکاری بتوانیم سهمیه قابل توجهی برای حضور در بازی های المپیک 2020 توکیو کسب کنیم.
این تیرانداز که در کسب هر چهار مدال تیم ایران در رقابت های قهرمانی جهان کره جنوبی نقش داشته است، گفت:سطح این دوره از رقابت ها بسیار بالا بود و با اینکه تعدادی از قهرمانان جهانی این رشته از آسیا حتی در بازی های جاکارتا حاضر نشدند، اما در رقابت های جهانی کره جنوبی شرکت کردند.
این تیرانداز 16 ساله ادامه داد: رشته تفنگ بادی، رشته تخصصی من است و شخصا امیدوار به کسب مدال طلا در این رشته بودم، اما به دلیل استرس شدید و فشار زیادی که احساس می کردم نتوانستم به مدالی بیش از نقره دست یابم.
وی با یادآوری اینکه اصلا انتظار کسب مدال طلای انفرادی در رشته سه وضعیت را نداشته است، اضافه کرد:هیچکس انتظار نداشت من بتوانم در رشته سه وضعیت مدالی کسب کنم و همین مساله موجب آرامش و کاهش استرس در من شد و خدا را شکر با کسب عنوان قهرمانی در تفنگ سه وضعیت مدال طلای این رشه را کسب کردم.
نکونام مدال طلای انفرادی تفنگ سه وضعیت و مدال نقره انفرادی تفنگ بادی را کسب کرد و در کسب مدال میکس تفنگ بادی و مدال تیمی تفنگ بادی در ترکیب این تیم ها قرار داشت.
تیم تیراندازی جوانان ایران در جریان مسابقات قهرمانی جهان کره جنوبی در مجموع چهار مدال کسب کرد.
ورزشی **1828**1368

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال