دبیر فدراسیون تیراندازی:

کسب مدال المپیک، نیازمند مجوز ورود سلاح و فشنگ است

تهران- ایرنا- «رضا ملک محمدی» دبیر فدراسیون تیراندازی، گفت: وزارت دفاع سلاح و فشنگ تولید می کند، از این رو اجازه ورود این دو کالا را از خارج نمی دهد. این در حالی است که اگر ما بدنبال حضور در المپیک و کسب مدال هستیم، باید مجوز ورود سلاح و فشنگ باکیفیت داده شود.

ملک محمدی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا، ضمن قدردانی از تلاش های وزارت دفاع در تولید سلاح و فشنگ در داخل گفت: به طور قطع همه ما از تولید ملی دفاع کرده و تلاش برای استفاده از تولیدات داخلی داریم اما سلاح و فشنگ تولید وزارت دفاع مطلوب تیراندازی آماتور و بخش استعدادیابی است و فعالیت در تیراندازی حرفه ای و فعالیت در سطح قهرمانی نیاز به سلاح و فشنگ کاملا حرفه ای تولید خارج از کشور دارد.
وی ادامه داد: البته ما همیشه امیدوار به همکاری وزارت دفاع برای ورود این دوقلم برای فعالیت های رشته تیراندازی هستیم و مذاکرات زیادی با حمایت وزارت ورزش با مسئولان وزارت دفاع داشته ایم اما به نظر می رسد راضی کردن مسئولان این وزارتخانه زمانبر است که البته می تواند به ضرر این رشته پر مدال المپیکی باشد.
ملک محمدی گفت: به طور مثال یکی از ورزشکاران ما به تازگی یک قبضه سلاح بسیار پیشرفته ورزشی را با تکمیل روند قانونی آن از خارج کشور وارد کرده است و حتی عوارض و سایر پرداخت های آن برای ورود انجام شده اما وزارت دفاع اجازه ترخیص این سلاح را نمی دهد.
وی بار دیگر تاکید کرد: با تمام احترام به مسئولان وزارت دفاع، باید بگویم که اگر ما بدنبال کسب مدال هستیم و با توجه به ظرفیت ها و توانمندی تیراندازان مان می خواهیم سهم خود را از مدال های این رشته داشته باشیم، باید ضمن کمک به تامین هزینه ها، اجازه ورود فشنگ و سلاح مدرن و استاندارد به ما داده شود.
دبیر فدراسیون تیراندازی ادامه داد: ما برنامه های بسیار خوبی برای آماده سازی تیم ملی برای کسب سهمیه و حضور در المپیک 2020 داریم، اما تحقق این برنامه نیازمند اعزام تیم ملی به رویدادهای ورزشی آسیایی و جهانی است تا ورزشکاران میادین مختلف را تجربه کرده و شانس موفقیت های آنان افزایش یابد.

** قرار داد مربیان خارجی تفنگ و تپانچه تا پس از المپیک 2020 ادامه دارد
دبیر فدراسیون تیراندازی در خصوص اینکه برخی مربیان مدعی شده اند که قرارداد آنان تا بازی های آسیایی جاکارتا بوده و ادامه همکاری آنان با فدراسیون مشخص نیست، گفت: قرارداد همکاری ما با «گوران ماکسیموویچ» و «الکساندر سماکین» سرمربیان تیم های ملی تفنگ و تپانچه تا پس از بازی های المپیک 2020 ، اما مدل این قراردادها، پاره وقت است.
ملک محمدی توضیح داد: این دو مربی بین المللی 10 روز کنار تیم ملی هستند و برنامه های 20 روز دیگر را نیز به کادر فنی می دهند و این نوع قرار داد فشار کمتری برای فدراسیون دارد.
وی در مورد هدایت تیم های ملی اهداف پروازی (اسکیت و تراپ) نیز گفت: طی چند ماه گذشته چند مربی تراز اول ایتالیایی با این تیم ها همکاری کردند و با حمایت و همکاری آنان تیم ملی دو دوره اردو و مسابقه برون مرزی در ایتالیا برگزار کرد.
این مسئول ادامه داد: اگر «مارکو کنتی » سرمربی اخیر تیم اهداف پروازی که تیم را در جاکارتا همراهی کرد، موافقت کند با وی تا پس از المپیک 2020 قرارداد امضا می کنیم. در غیر این صورت به دنبال جذب مربی دیگری خواهیم بود تا تیم با توان و آمادگی بالا در رقابت های انتخابی المپیک شرکت کند.

** تغییر جدی در کادر فنی تیم های ملی تیراندازی نداریم
دبیر فدراسیون تیراندازی در خصوص عملکرد تیم ملی در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا و قهرمانی جهان و انتخابی المپیک در کره جنوبی گفت: عملکرد این تیم روز سه شنبه (24 شهریور ماه ) در محل وزارت ورزش و جوانان با حضور کارشناسان این وزارتخانه و فدراسیون بررسی می شود و به طور قطع بعد از این جلسه از طریق رسانه ها اطلاع رسانی خواهد شد.
وی ادامه داد: در این جلسه ارزیابی و نتایج انالیز امتیازات بازیکنان و تیم ارایه می شود و البته اسیب شناسی کارشناسان فدراسیون نیز در جلسه مطرح خواهد شد.
تیم تیراندازی ایران با 19 تیرانداز در بازی های آسیایی جاکارتا شرکت کرد و تنها دستاورد این تیم برنز انفرادی زنان در رشته سه وضعیت بود که توسط «مه لقا جام بزرگ» صید شد.

** تیم ملی به مسابقات آسیایی سلاح های بادی کویت اعزام نمی شود
ملک محمدی گفت: با توجه به مشکلات مالی به احتمال زیاد تیم ملی به مسابقات سلاح های بادی قهرمانی آسیا در کویت اعزام نمی شود.
وی تصریح کرد: اما اگر مجوزهای لازم از سوی وزارت ورزش و جوانان صادر شود و از سوی دیگر فدراسیون بتواند هزینه های لازم را تامین کند تیم تیراندازان دختر و پسر جوان به این رقابت ها اعزام می شوند زیرا ظرفیت خوبی دارند و این مسابقات تجربه بسیار خوبی برای آنان محسوب می شود.
ورزشی**1828**1368

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال