فاکس اسپورتس آسیا:

بازی در آزادی سخت ترین آزمایش الدحیل در مسیر رکوردشکنی

تهران- ایرنا - تارنمای فاکس اسپورتس آسیا در گزارشی ضمن اشاره به دیدار پرسپولیس و الدحیل در دور برگشت مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا به عنوان یکی از حساس ترین تقابل های این دور، بازی در ورزشگاه آزادی تهران را سخت ترین آزمایش برای تیم قطری عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، این تارنما روز یکشنبه در گزارشی نوشت: پس از اتمام تعطیلات ملی، مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا با بازی هایی هیجان انگیز بار دیگر از سر گرفته خواهد شد.
تا روز چهارشنبه، تعداد تیم های حاضر در رقابت های فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا به چهار تیم کاهش خواهد یافت و منطقه شرق و غرب آسیا هر کدام با دو نماینده به کار خود ادامه می دهند.
در رقابت های این فصل، به زعم بسیاری افراد تمام نگاه ها به الدحیلی دوخته شده است که قصد دارد با تداوم روند شکست ناپذیری خود در ورزشگاه آزادی تهران، دهمین پیروزی پیاپی خود را به عنوان رکوردی جدید در تاریخ لیگ قهرمانان قاره کهن ثبت کند.
تیم الدحیل که تا اینجای فصل چه در رقابت های لیگ داخلی و چه در رقابت های آسیایی تقریبا تمام حریفان خود را با شکست بدرقه کرده است، در بازی دور رفت خود را در برابر حریفی لجوج یافت و در نهایت هم با پیروزی خفیف 1 – صفر در ورزشگاه خانگی توانست به سختی از سد پرسپولیس ایران بگذرد.
با این حال، الدحیل روی کاغذ برنده دیدار برگشت محسوب می شود، اما پرسپولیس هم حریف دست و پا بسته ای نیست و بازیکنان با کیفیت زیادی در اختیار دارد، بازیکنان تاثیر گذاری همچون «شجاع خلیل زاده» در پست دفاع مرکزی، «کمال کامیابی نیا» هافبک جلو زن و «علی علیپور» در خط حمله.
این در حالی است که با توجه به حضور قطعی دست کم 78 هزار نفر هوادار در ورزشگاه آزادی که برای حمایت از غول های ایرانی گرد هم می آیند، ظاهرا سخت ترین آزمایش الدحیل فردا فرا خواهد رسید.

** پنج دیدار اخیر پرسپولیس
پرسپولیس 2 – 1 نساجی مازندران (لیگ برتر ایران)
الدحیل 1 – صفر پرسپولیس (لیگ قهرمانان آسیا)
صنعت نفت آبادان 1 – 1 پرسپولیس (لیگ برتر ایران)
پرسپولیس 0 – 0 نفت مسجد سلیمان (لیگ برتر ایران)
استقلال خوزستان 0 – 0 پرسپولیس(لیگ برتر ایران)

** پنج دیدار اخیر الدحیل
الدحیل 2 – 1 الخراطیات ( لیگ ستارگان قطر)
قطر اس سی 2 – 3 الدحیل ( لیگ ستارگان)
الدحیل 1 – صفر (لیگ قهرمانان آسیا)
الدحیل 0 – 0 الریان (لیگ ستارگان)
الدحیل 6 – صفر (لیگ ستارگان)

بازیکن تاثیر گذار
نام تائه هی (الدحیل)
تائه هی که در جام جهانی 2018 روسیه تیم ملی کشورش را همراهی نکرد، پس از درخشش در تیم الدحیل با دعوت شدن به تیم ملی کره جنوبی که اخیرا هدایت آن را «پائولو بنتو» پرتغالی برعهده گرفته است، حالا دلایل زیادی برای خوشحالی و درخشش مضاعف در اختیار دارد.
در واقع این بازیکن با عملکرد استثنایی به صورت هفتگی در الدحیل، ظاهرا هیچ مشکلی برای تکرار روند بازی های چشمگیر خود در عرصه ملی نداشته و گواه این موضوع هم عملکرد خیره کننده اش در بازی دوستانه تیم ملی کره با کاستاریکا است که در نهایت با پیروزی 2 – صفر جنگجویان تائه گوک و درخشش تائه هی پایان یافت.
شاید پر رنگ ترین نشانه ی توانایی های بازیسازی او، بازی کردن در پست بازیساز مرکزی (هافبک مرکزی) باشد، تغییر پستی که نه تنها موجب عملکرد درخشان این بازیکن شد بلکه فضای بیشتری را در اختیار «سون هیونگ مین» و «هوانگ هی چانگ» قرار داد.
با این حساب، بر هم زدن تعادل بازی تائه هی و توقف روند ایده ال این بازیکن که بی شک بر عهده کامیابی نیا گذاشته خواهد شد، نخستین گام پرسپولیس در پایان دادن به زنجیره بردهای پیاپی تیم پرستاره قطری خواهد بود.

** پیش بینی نتیجه
اگرچه الدحیل از ابتدای این رقابت ها تاکنون همواره تیم پیروز میادین بوده است، اما بازی در آزادی آن هم مقابل هواداران پر سر و صدای تیم تهرانی مسلما سخت ترین آزمایش الدحیل خواهد بود، با این حال بازی با نتیجه 1 – 1 خاتمه خواهد یافت، نتیجه ای که اگرچه زنجیره شکست ناپذیری الدحیل را پاره می کند اما تاثیری در پیوستن آن ها به جمع چهار تیم پایانی نخواهد داشت.
ورزشی**3991**1368

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال