آمریکا هدف تحریم های ضد ایرانی را هشدار خواند

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تکرار ادعاهای ضد ایرانی خود، گفت که اقدام وزارت خزانه داری این کشور در تحریم هواپیمایی ماهان یک هشدار است.

به گزارش شنبه شب ایرنا، هدر نوئرت سخنگوی این وزارتخانه در توئیتر هواپیمایی ماهان را نمونه ای از 'سرقت اموال شهروندان ایران' دانست و تهران را متهم کرد که 'با اعزام جنگجو و ارسال سلاح به دولت سوریه کمک می کند'.
وی به تحریم جدید واشنگتن علیه شرکت هواپیمایی ماهان اشاره کرد و افزود: این اقدام وزارت خارجه آمریکا یک هشدار است. صنعت هوایی نباید از تروریسم سود ببرد.
وزارت خزانه داری آمریکا دیروز (شنبه) نیز تحریم هایی علیه شرکت هواپیمایی تایلندی مای و شرکت گردشگری ماهان مستقر در مالزی وضع کرد.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا 18 اردیبهشت با صدور فرمانی دستور خروج آمریکا از برجام را صادر کرد و متعاقب این اقدام، وزارت خزانه داری دو فرجه 90 روزه و 180 روزه برای خروج شرکت های خارجی از ایران و بازگشت دو مرحله ای تحریم های ضد ایرانی واشنگتن تعیین نمود.
اروپا در واکنش به این اقدام آمریکا اعلام کرد که تمهیداتی را از جمله تشویق و ترغیب سرمایه گذاری شرکت های کوچک و متوسط و تسهیل روابط مالی و بانکی طرف های تجاری ایران را در نظر خواهد گرفت.
گفتنی است که با خروج آمریکا از برجام، برنامه فروش ده ها هواپیمای مسافربری بویینگ و ایرباس به ایران مسکوت مانده است.
محمود جواد ظریف وزیر امور خارجه نیز به تازگی مذاکره با آمریکا را «اتلاف وقت» دانست و تاکید کرد تا زمانی که واشنگتن از تصمیم خود مبنی بر خروج از برجام عقب نشینی نکند، تهران با ایالات متحده در مورد نقش ایران در منطقه خاورمیانه مذاکره نخواهد کرد.
وی توضیح داد: ایران تنها زمانی مذاکره در مورد دیگر موضوعات را بررسی می کند که اتحادیه اروپا اجرای توافق را تضمین کند.
آساق**شبد**9416**1010**1599**1337

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال