افزایش شمار شهدا و زخمی های 'تظاهرات بازگشت' فلسطینیان

تهران - ایرنا - وزارت بهداشت فلسطین بامداد شنبه در آخرین آمار خود از تظاهرات بازگشت که در مرز غزه و سرزمین های اشغالی برگزار شد، اعلام کرد: سه فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست شهید و 248 نفر زخمی شدند.

به گزارش پایگاه خبری المیادین، وزارت بهداشت فلسطین افزود: «شادی عبدالعزیز» نوجوان12 ساله فلسطینی در شرق جبالیا، «هانی رمزی» جوان 21 ساله در رفح و «محمد شقوره» 21 ساله در شرق البریج به ضرب گلوله نظامیان صهیونیستی شهید شدند.
بر اساس این گزارش، 248 نفر از جمله 18 کودک و دو امدادرسان در درگیری با نظامیان صهیونیست در نوار مرزی غزه با سرزمین های اشغالی زخمی که 120 نفر از آن ها به بیمارستان منتتقل شدند.
همچنین توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی نیز دیدبانی نیروهای مقاومت فلسطین را در شرق خان یونس واقع در جنوب غزه هدف قرار دادند.
فلسطینی ها روز جمعه با تجمع در مناطق مختلف شهرهای غزه و کرانه تظاهرات گسترده‌ای در ادامه راهپیمایی 'بازگشت' با عنوان 'مقاومت تنها گزینه ماست' برگزار کردند.
شورای راهپیمایی از شرکت کنندگان خواسته پس از نماز عصر در پنج اردوگاه مستقر در نزدیکی خط حائل در شرق نوار غزه تجمع کرده و شعارهایی در جهت تحقق خواسته های خود سر دهند.
از آغاز تظاهرات بازگشت و شکست محاصره در 30 مارس / 10 فروردین تاکنون، 172 فلسطینی شهید و بیش از 19 هزار نفر زخمی شده‌اند.
شبک**9365**3404

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر

پربیننده

اقدام سعید امامی برای گرفتن فنوا علیه روشنفکران

پروژه تاریخ شفاهی ایران ایرنا/ عمادالدین باقی(6):

اقدام سعید امامی برای گرفتن فنوا علیه روشنفکران

2 تیم تروریستی در کردستان دستگیر شدند

وزارت اطلاعات اعلام کرد:

2 تیم تروریستی در کردستان دستگیر شدند

آمریکا ابتدا باید اعتماد از دست رفته را احیا کند

واکنش قاسمی به ابراز علاقه ترامپ برای مذاکره با تهران؛

آمریکا ابتدا باید اعتماد از دست رفته را احیا کند