انبار برنامه جهانی غذا در یمن هدف حمله سعودی ها قرار گرفت

تهران – ایرنا – جنگنده بمب افکن های عربستان جمعه شب انبار برنامه جهانی غذا در استان الحدیده یمن را هدف قرار دادند.

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، جنگنده بمب افکن های عربستان انبار برنامه جهانی غذا در منطقه موسوم به «کیلومتر 16» در الحدیده را هدف قرار دادند.
پیش تر محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در توئیتی نوشته بود: ائتلاف متجاوز سعودی و هم پیمانانش قصد دارند انبارهای نهادهای امدادرسانی بین المللی را در استان الحدیده واقع در غرب یمن بمباران کنند.
جنگنده های عربستان سعودی روز جمعه نیز منطقه «کیلومتر 16» واقع در شرق شهر الحدیده بمباران کرده بودند که در این حمله دستکم هشت غیرنظامی کشته شدند.
در همین حال منابع خبری گزارش دادند، جنگنده های عربستان قایق صیادان یمنی را در جزیره «السوابع» واقع در استان الحدیده هدف قرار داده است.
بر اساس این گزارش، بر اثر حمله جنگنده های عربستان به قایق ماهیگیران یمنی، دو صیاد کشته، یک نفر زخمی و یک نفر نیز ناپدید شدند.
عربستان از روز ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن، فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.
بر اساس گزارش وزارت بهداشت یمن، همچنین تلفات انسانی حملات ائتلاف سعودی از 26 مارس 2015 (6 فروردین 94) تاکنون بالغ بر 35 هزار و 297 تن اعلام شده است.
شبک**9365**3404

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر

پربیننده

اقدام سعید امامی برای گرفتن فنوا علیه روشنفکران

پروژه تاریخ شفاهی ایران ایرنا/ عمادالدین باقی(6):

اقدام سعید امامی برای گرفتن فنوا علیه روشنفکران

2 تیم تروریستی در کردستان دستگیر شدند

وزارت اطلاعات اعلام کرد:

2 تیم تروریستی در کردستان دستگیر شدند

آمریکا ابتدا باید اعتماد از دست رفته را احیا کند

واکنش قاسمی به ابراز علاقه ترامپ برای مذاکره با تهران؛

آمریکا ابتدا باید اعتماد از دست رفته را احیا کند