لاوروف: روسیه در ادلب گذرگاه انسانی ایجاد می کند

مسکو - ایرنا - وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که روسیه در استان ادلب گذرگاه های انسانی برای تخلیه ساکنان محلی ایجاد می کند.

به گزارش ایرنا به نقل از ریانووستی، سرگئی لاوروف جمعه در همایش روسیه و آلمان در برلین خاطرنشان کرد که روسیه در آینده نزدیک برای اینکه ساکنان محلی ادلب (از عملیات نظامی) آسیب نبینند، گذرگاه های انسانی ایجاد می کند و به برقراری آتش بس کمک خواهد کرد.
وی ادامه داد: مسکو مانند ائتلاف آمریکایی در موصل عراق و رقه در سوریه عمل نمی کند. در این شهرها آمریکایی ها هیچ گفت وگویی با معارضان مسلح انجام ندادند و گذرگاه انسانی هم برای تخلیه ساکنان محلی ایجاد نکردند.
رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه تصریح کرد: مسکو حق زندگی مردم بی گناه در ادلب را مورد توجه قرار می دهد و برهمین اساس گذرگاه های انسانی در ادلب همانند آنچه که در حمص و غوطه شرقی ایجاد کرده بود، بوجود خواهد آورد.

**تروریست ها بدنبال آتش بس نیستند
وزیر خارجه روسیه گفت: تروریست هایی که در ادلب هستند خواهان برقراری آتش بس و آرامش نیستند و با استفاده از کمک های خارجی، به جنگ و مناقشه ادامه می دهند، آنها صرفا افرادی نیستند که خواهان سازش باشند بلکه پی در پی دست به اقدامات تروریستی می زنند و متاسفانه باید گفت از خارج سوریه تغذیه می شوند.

**روسیه کارگاه های ساخت پهپادها در ادلب را نابود می کند
وزیر خارجه روسیه گفت که روسیه اطلاع دارد که در چه نقاطی از ادلب تروریست ها پهپاد می سازند و این مراکز را نابود خواهد کرد.
وی افزود: قطعات پهپادهای ساخته شده توسط تروریست ها از خارج یوریه بطور قاچاق به ادلب وارد می شود.
**پوتین و اردوغان درباره ادلب گفت وگو می کنند
وزیر خارجه روسیه در بخش دیگری گفت که روسای جمهوری روسیه و ترکیه 17 سپتامبر (دوشنبه 26 شهریور) در سوچی دیدار و درباره اوضاع ادلب گفت وگو می کنند.
لاوروف یاداوری کرد روسای جمهوری روسیه و ترکیه در دیدار خود در تهران درباره حل مساله منطقه کاهش تنش ادلب برای به حداقل رساندن ریسک های برای ساکنان محلی گفت وگو کردند.

**مدرکی دال بر استفاده دمشق از سلاح شیمیایی وجود ندارد
وزیر خارجه روسیه ادامه داد که هیچ مدرکی دال بر آمادگی دمشق برای بکارگیری سلاح شیمیایی وجود ندارد.
وی افزود: تروئیکای غربی با واردکردن این گونه اتهامات در واقع تروریست ها را تشویق به صحنه سازی حمله شیمیایی می کنند، سرویس های امنیتی ما اطلاع داده اند که جنگجویان محاظفه کار درحال صحنه سازی حمله شیمیایی هستند اما شرکای غربی به هشدارهای ما توجه ای نمی کنند.
شبک**اروپام*391* 1346 **1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال