فرانسه در طرح یک کمربند یک جاده با چین همکاری می کند

پکن- ایرنا- وزیر خارجه فرانسه از تمایل کشورش برای کمک به همکاری‎های دوجانبه با چین در زمینه‌های مختلف از جمله همکاری پیرامون ساخت مشترک یک کمربند - یک جاده خبر داد.

به گزارش ایرنا 'ژان ایو لودریان' روز جمعه در دیدار وزیر امور خارجه چین در پکن با اشاره به تنش های تجاری حاکم بر جهان اظهار کرد در حال حاضر یکجانبه گرایی و سیاست اعمال فشار در حال افزایش است.
وزیر خارجه فرانسه بر پایبندی پاریس به چند جانبه گرایی تاکید کرد و گفت: فرانسه آماده است در زمینه مقابله با یک جانبه گرایی و حمایت از چند جانبه گرایی با چین همراهی و همکاری کند.
وزیر خارجه چین نیز در این دیدار گفت: سال آینده مصادف با پنجاه و پنجمین سالگرد برقراری روابط دو کشور و صدمین سالگرد جنبش تحصیل یا کار دانشجویان چینی در فرانسه است و در روابط چین و فرانسه اهمیت ویژه دارد.
'وانگ یی' افزود: چین مایل است مبادلات خود را با فرانسه برای ساخت یک کمربند - یک جاده تقویت بخشد و دو طرف راه‎های همکاری جدید از جمله ایجاد یک بازار ثالث مشترک را بررسی کنند.
وی تصریح کرد: دو طرف باید در دفاع از چند جانبه‎گرایی، بهسازی مدیریت جهانی و کمک به صلح و توسعه جهان سهم داشته باشند.
وزیر خارجه چین افزود: پکن آماده است به منظور افزایش ارتباطات راهبردی و هماهنگی در جهت مشارکت لازم درمورد چند جانبه گرایی، بهبود حاکمیت جهانی و برقراری ثبات در جهان با فرانسه همکاری کند.
**آساق**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال