امامان جمعه: سپاه پاسداران دنیا را مبهوت اقتدار خود کرد

استانها - ایرنا - امامان جمعه سراسر کشور در خطبه های این هفته نماز جمعه گفتند که عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دنیا را مبهوت عظمت و اقتدار خود کرد و نشان داد فرزندان این خاک دنباله رو راه امام علی (ع) و تحت فرمان داهیانه رهبر معظم انقلاب هستند.

به گزارش خبرنگاران ایرنا از مراکز استانها، مهمترین محورهای سخنان خطیبان نماز جمعه امروز 23 شهریور ماه مراکز استان ها، حمله نیروهای سپاه پاسداران به مقر تروریست ها و انهدام پایگاه آنان در اقلیم کردستان، اظهارات رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان، جنگ روانی دشمنان برای جدا کردن مردم از نظام و انقلاب اسلامی ،گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر و اولویت قرار دادن این فریضه از سوی مسولان و همچنین نیاز جامعه به نظارت عمومی بود.
امامان جمعه در خطبه های نماز این هفته به شناسایی ظرفیت های ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه ، برگزاری هر چه با عظمت تر عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی و تبیین رشادت های امام حسین (ع) و یارانش، بد عهدی اروپایی ها در قبال برجام ، برگزاری اجلاس سه کشور ایران، روسیه و ترکیه و تلاش برای ریشه کن کردن تروریسم اشاره داشتند.
برخورد شدید، قاطع و سریع قوه قضاییه با فساد اقتصادی در جامعه، برخورد با مدیران مدارس دولتی برای دریافت هزینه ثبت نام از مردم ، صبر در برابر مشکلات، پرهیز از گسترش ویروس بدبینی در جامعه ،همراهی کردن مردم با دولت برای حل مشکلات ، انتخاب تیم اقتصادی مومن و جهادی توسط مسولان و بهره مندی از ظرفیت جوانان محورهای دیگر سخنان خطیبان نماز جمعه استان ها بود.

خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی گزیده ای از خطبه های امامان جمعه برخی مراکز استانی را به شرح ذیل گزارش کرده اند:

** سمنان
امام جمعه سمنان گفت: مقاومت در برابر ظلم درس بزرگ عاشورا است که ملت ایران با تکیه بر آن، بر همه تحریم ها چیره می شود.
آیت الله سیدمحمد شاهچراغی در خطبه ‌های نماز جمعه این هفته سمنان در مصلای این شهر با اشاره به 40 سال تحریم های اقتصادی، سیاسی و روانی استکبار، افزود: آمریکا و همراهانش اکنون از طریق جبهه رسانه ای وارد جنگ روانی علیه ایران اسلامی شدند که مقاومت و اطاعت از ولی فقیه رمز موفقیت ملت ایران در این جنگ روانی است.
وی به حمله نیروی سپاه پاسداران به مقر تروریست ها در اقلیم کردستان اشاره و تصریح کرد: این حمله چند پیام داشت، اول مرهمی بر زخم های شهدای مریوان بود و دیگر اینکه ایران اسلامی هیچ جنایتی را بی پاسخ نمی گذارد.
به گفته نماینده ولی فقیه در استان سمنان، این اقدام هشداری به دشمنان منطقه بود که بدانند ایران اسلامی کشوری مقتدر است.

**خراسان رضوی (مشهد)
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: ورود خبرگان رهبری به مشکلات اقتصادی با هدف صیانت از رهبری و انجام وظایف ذاتی این نهاد است.
آیت الله سیداحمد الهدی در خطبه های نماز جمعه در حرم مطهر امام رضا(ع) مشکلات و مسائل اقتصادی و اختلاس ها را انکر منکرات جامعه دانست و ادامه داد: زمانی که اعضای خبرگان رهبری می بینند که به واسطه مشکلات اقتصادی ، سوء تدبیرها و دزدی ها قشر آسیب پذیر، دچار مشکل شده اند باید با توجه به حضور بیش از 80 فقیه مجتهد نسبت به این وضعیت ابراز نظر کنند.
وی گفت : آنچه در کشور امروز مشکلات اقتصادی را موجب شده، عملیات روانی دشمن است، طلا و ارز جایگاهی در سبد خانوار ندارد که افزایش قیمت آن تا این اندازه موجب مشکل برای مردم شود .
امام جمعه مشهد اظهار داشت: سید الشهدا(ع) در مسیر قیام خود در جریان امر به معروف و نهی از منکر، نشان داد این دو امر مرز ندارد و الگوی خاصی هم برای آن نیست به این معنا که صرفا امر به معروف و نهی از منکر محدود به مسائل فرهنگی و اخلاقی نیست بلکه در مسائل سیاسی و اقتصادی هم باید جاری باشد.

**خوزستان (اهواز)
امام جمعه موقت اهواز با قدردانی از نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران گفت: حمله موشکی سپاه به مقر تروریست ها در کردستان عراق نشان دهنده پای کار بودن نیروهای نظامی کشور است و اقتدار جمهوری اسلامی با این حرکت به نمایش گذاشته شد که دشمنان خارجی و داخلی بدانند توان رویارویی با نظام جمهوری اسلامی را ندارند.
آیت الله محسن حیدری به برگزاری اجلاس سه جانبه بین ایران، ترکیه و روسیه درباره بحران سوریه اشاره کرد و افزود: برگزاری این اجلاس به دشمنان ایران نشان داد که قدرت نظام جمهوری اسلامی همواره در حال رشد و بزرگ شدن است.
امام جمعه موقت اهواز در مورد نشست رهبر معظم انقلاب با اعضای مجلس خبرگان رهبری نیز گفت : در این نشست معظم له سخنان حکیمانه ای بیان فرمودند و در آن به اوضاع فعلی کشور اشاره کردند و از تشکیل اتاق جنگ در برابر جنگ اقتصادی و رسانه ای دشمنان خبر دادند.

** آذربایجان غربی (ارومیه)
امام جمعه ارومیه گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تکیه بر اقتدار داخلی نقطه دقیق مقر منافقان را هدف قرار داد و نشان داد نیروهای این کشور با چشمان باز مدافع این مرز و بوم هستند.
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی افزود: عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دنیا را مبهوت عظمت و اقتدار خود کرد و نشان داد فرزندان این خاک دنباله رو راه امام علی (ع) و تحت فرمان داهیانه مقام معظم رهبری هستند.
وی اضافه کرد: دنیا باید بداند فرزندان این خاک با قدرت و صلابت پای آرمانهای این انقلاب ایستاده اند و به کسی اجازه تجاوز به مملکتشان را نمی دهند و با کوچکترین تجاوز برخورد قاطع می کنند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به فرارسیدن هفته امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد:امام حسین (ع)به خاطر امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و هدفش ایجاد اصلاحات در امت اسلام بود که تداوم این راه بر همه واجب است.
حجت الاسلام والمسلمین قریشی تاکید کرد که ظرفیت های ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر نیز باید در سطح جامعه به صورت دقیق شناسایی شود.

** ایلام
امام جمعه ایلام گفت: امروز دشمنان نظام و انقلاب تمام تلاش خود را برای بدبین کردن مردم از ارکان نظام اسلامی به کار برده و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی‌ کنند.
حجت الاسلام و المسلمین محمد نقی لطفی نیز اظهار داشت: ویروس بدبینی یکی از ترفندهای مهم و مولفه‌های جنگ روانی دشمنان برای جدا کردن مردم از نظام و انقلاب اسلامی است که در اوضاع آشفته اقتصادی و سوء مدیریت مسؤولان کلید خورده است.
وی افزود: معظم له در این خصوص بیانات راهگشایی را بیان کردند که نباید ویروس بدبینی را گسترش داد، ایشان فرمودند من به همه دولت‌ها انتقاد داشته و انتقاد هم کرده ام و هیچگاه اهل مسامحه در برخورد با اشکالات دستگاه ها نیستم.
نماینده ولی فقیه در استان ایلام تاکید کرد: نا امید کردن مردم نسبت به آینده انقلاب بویژه در فضای مجازی برنامه حساب شده دشمن است.

** زنجان
امام جمعه زنجان به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان اشاره کرد و گفت: رهنمودهای رهبری در این شرایط حساس نقشه راه و ریل گذاری برای مردم و مسئولان است.
حجت الاسلام علی خاتمی با یاد آوری رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در ارتباط با وظایف رسانه ها و نخبگان در برابر جنگ رسانه ای دشمن ،افزود: دشمن، دشمن است و هرگز خیر و مصلحت ما را نمی خواهد .
نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: آمریکایی ها اگر چه زیاد تلاش می کنند اما نقش تعیین کننده ای در منطقه ندارند و این نتیجه استقامت و مقاومت است.
امام جمعه زنجان به اجلاس سه کشور ایران، روسیه و ترکیه پیرامون ریشه کن کردن تروریسم در سوریه اشاره کرد و گفت: همه تلاش دشمن این بود تا با براندازی دولت سوریه و تجزیه این کشور امنیت رژیم صهیونیستی را تامین کند ولی ناکام ماند.
حجت الاسلام خاتمی اظهار داشت: انهدام پایگاه گروههای ترویستی توسط موشک های سپاه در اقلیم کردستان پیامی به آمریکا و عوامل مزدور بود.

** بوشهر
امام جمعه بوشهر گفت: دوران کدخدایی آمریکا و جهان غرب به سرآمده و جهان از آن اسلام و مهدی آل محمد (عج) است.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: در جریان اتفاقات کشور های سوریه و عراق و لبنان نیز بخوبی اثبات شد آمریکا شکست دادنی است.
وی بیان کرد: در شرایط امروزی مهم ترین نیاز جهان، اسلام است ولی با این وجود برخی از کشورها وابستگی آنها به غرب روزبه روز در حال افزایش است و وحدت جهان اسلام دچارخدشه می شود.
خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به بد عهدی اروپایی ها در قبال برجام گفت: اروپایی ها نیز همانند آمریکا تعهدات خود را در قبال این تفاهم نامه بین المللی اجرا نکردند.
آیت الله صفایی بوشهری با گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معرو آراستگی به فضائل و هدایت به سمت کمال و نهی از منکر پیراستگی از رذایل و پیشگیری از سقوط به باتلاق ابتذال است.

**سیستان و بلوچستان (زاهدان)
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: امروز معروفی بالاتر از استقلال، آزادی و مقابله با مستکبران و دشمنان ایران اسلامی وجود ندارد.
آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته زاهدان اظهار داشت: اجرای امر به معروف و نهی از منکر مهمترین هدف قیام امام حسین(ع) بود زیرا جامعه اسلامی بعد از رحلت رسول اکرم(ص) دچار چنان انحرافی شده بود که به راحتی منکر را انجام می دادند و معروف به فراموشی سپرده شده بود.
امام جمعه زاهدان گفت : هر جامعه ای برای حفظ و جلوگیری از انحراف و سقوط ، نیازمند به نظارت عمومی است و در متن اسلام این نظارت در 2 اصل مهم امر به معروف و نهی از منکر قرار داده شده است که قیام اباعبدالله الحسین(ع) نیز برای احیای این 2 فریضه الهی بود.

** اصفهان
امام جمعه موقت اصفهان نیز خطر جنگ فرهنگی و اقتصادی را به مراتب بیشتر از نظامی دانست و گفت : دشمن سال های اخیر در این بخش سرمایه گذاری زیادی کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی میردامادی گفت : دشمنان امروز در جنگ فرهنگی به دنبال منحرف و بی دین کردن جوانان ما هستند و از رسانه ها و فضای مجازی در این کار بسیار بهره می گیرند.
وی با تاکید بر این که در این شرایط نباید در برابر مشکلاتی که در کشورمان بوجود آمده است، بی صبری کنیم، بیان داشت : فراز و نشیب های مالی نباید ما را متزلزل کند و اگر دشمن دنیای ما را از بین برد ما نباید آخرت خود را نابود کنیم.
امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه نباید در جنگ کوتاهی و با دشمنان همکاری کنیم، بیان کرد : از قوه قضاییه می خواهیم که به شدت، قاطعیت، سرعت و با عدالت فساد اقتصادی را بررسی کند و اجازه ندهیم که دشمن در جنگ اقتصادی و فرهنگی موفق شود.

** خراسان جنوبی (بیرجند)
امام جمعه موقت بیرجند گفت: رهایی از مشکلات موجود وظیفه دولت است و مردم هم باید با قوت در کنار دولت حرکت کنند.
حجت الاسلام مجید نصیرایی در نماز جمعه این هفته بیرجند تاکید کرد : مردم مراقب هجمه های دشمن در فضای مجازی باشند تا نقشه های آنها برای اقتدار آمریکا و ناکارآمد جلوه دادن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نقش بر آب شود.
وی تصریح کرد: تاریخ همواره بیانگر این است که هر گاه نظام اسلامی با آمریکا دست به یقه شده است آنها نتوانسته اند اهدافشان را پیش ببرند و این مهم در دیگر کشورهای اسلامی هم به وضوح مشاهده می شود.
حجت الاسلام نصیرایی با بیان اینکه کشور در مقابله با آمریکا از بحران های زیادی عبور کرده است گفت: آمریکایی ها و کسانی که از تهدیدهای آنها در داخل می ترسند باید بدانند که آمریکا فکر اینکه با فشارهای اقتصادی به نظام جمهوری اسلامی ضربه خواهد زد را به گور خواهد برد.
وی افزود: استکبار جهانی می خواهد نظام را ناکارآمد جلوه دهد اما قوای سه گانه و در راس آنها قوه مجریه وظیفه دارند با وظیفه مندی و استفاده از نیروهای مخلص، جوان و انقلابی در مقابل این هجمه ایستادگی کنند.

**البرز (کرج )
امام جمعه کرج نیز با اشاره به همگرایی منطقه ای بین ایران، روسیه، ترکیه و دیگر کشورها، گفت: زمان انزوای آمریکا و صهیونیست ها فرا رسیده است.
آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی افزود:نشست اخیر روسای جمهوری کشورهای این سه کشور زمینه انزوای هر چه بیشتر رژیم اشغالگر صهیونیست و دشمنان اسلام رابه وجود آورده است و تصمیم آنها برای حذف دلار از مبادلات منطقه ای موجب کوتاه شدن دست آمریکا از منطقه خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در استان البرز افزود: در طول 40 سال گذشته، دشمنان قسم خورده اسلام با طرح های مختلف قصد ضربه زدن به نظام اسلامی و کشور را داشته اند که باید مراقب وهوشیار باشیم و در زمین دشمن بازی نکنیم .
امام جمعه کرج با بیان اینکه نظام اسلامی به برکت خون شهیدان بالنده و پرتوان به کار خود ادامه خواهد داد، گفت: دنیا برداشت غلط نکند، اگر در جایی صبوری نکردیم به دلیل ضعف جمهوری اسلامی نیست، همانگونه که همگان دیدند وقتی اسراییل به کمک یک گروهک ضد انقلاب قصد ناامن کردن مرزهای ما را داشت با اشراف اطلاعاتی و قدرت دفاعی ایران، مرکز آموزش تربیت تروریست ها نابود شد و اگر در هر جای دنیا نسبت به ایران شرارتی صورت گیرد، پاسخ ایران و ایرانی صریح و کوبنده خواهد بود.

** چهار محال و بختیاری (شهرکرد)
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: استقامت در برابر تهدید و تحریم دشمن و ظلم ستیزی و استکبار ستیزی مردم ایران در برابر دشمنان ، برگرفته از مکتب عاشورا است.
حجت الاسلام محمد علی نکونام نیز اظهار داشت : گریه کردن برای حادثه کربلا و سید الشهدا(ع) یک فرهنگ عاشورایی است که برخی در صدد هستند تا این فرهنگ را از جامعه اسلامی بزدایند.
امام جمعه شهرکرد، استقامت، صبوری و اراده مستحکم ملت ایران در برابر تحریم های اقتصادی دشمن در طول 40 سال عمر با برکت انقلاب اسلامی را ستود و تصریح کرد: استکبار با فکر خام خود در صدد تضعیف و ناتوان جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی است که دشمن این تفکر شیطانی را به گور خواهد برد.
حجت الاسلام نکونام ، تحریم اقتصادی جدید دشمنان در این برهه زمانی را نیز بی اثر دانست و تاکید کرد: ایران با تدبیر مسئولان نظام ، این دوران پرپیچ و خم اقتصادی را نیز بسلامت سپری خواهند کرد.

**خراسان شمالی (بجنورد)
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: دشمن تلاش دارد با تحریم و بزرگنمایی مسائل اقتصادی، آیین اربعین امسال کمرنگ برگزار شود ،اربعین امسال جنگ مستقیم با استکبار است و باید باشکوه تر از هر سال برگزار شود.
حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی اظهار داشت: مردم بیدار باشند که دشمنان می خواهند مشتریان آیین پیاده روی کربلا کم و برپایی آن کمرنگ و بی اثر شود.
وی گفت: اربعین، شکوه اسلام و تداوم راه عاشورا است و به هیات های عزاداری پیشنهاد می شود امسال هزینه یک شب اطعام را برای کمک به برگزاری آیین پیاده روی اربعین حسینی اختصاص دهند تا زائران در موکب ها بهتر پذیرایی شوند.
خطیب نماز جمعه بجنورد نسبت به توطئه دشمن برای برخی تحرکات در هیات های مذهبی هشدار داد و افزود: باید مراقب بود چون دشمن بدش نمی آید در این روزها، کارهای تحریک آمیز انجام دهد و در میان هیات ها مشکل ایجاد کند.
حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه امام حسین (ع) در برابر سه منکر قیام کرد گفت: امروز هم با سه منکر سیاسی، اقتصای و فرهنگی روبه رو هستیم که منکر سیاسی، ابرقدرت های مستکبر و آمریکا است؛ منکر اقتصادی هم قارون زمان، حکومت سعودی و هم کاسه های آنانند.

**قزوین
نماینده ولی فقیه در استان قزوین بر برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم با بهترین نظم ممکن تاکید کرد و گفت:عزاداران همچون سال های گذشته مراسم مربوط به این ایام را به بهترین شکل ممکن و در شان حضرت سید الشهدا(ع) برگزار کنند.
آیت الله عبدالکریم عابدینی درخطبه های نماز جمعه قزوین افزود: مبلغان قوی و دانشمندی در کشور و قزوین داریم که حقایق معارف این امام بزرگ را به خوبی برای مردم بیان می کنند و گویندگان در این ایام وظیفه دارند مطالب متقن و اساسی را مطرح کرده و از بیان مطالب غیرواقعی پرهیز کنند.
امام جمعه قزوین با بیان اینکه مسئولان باید با ساماندهی امور کشور، این نقشه دشمن مبنی بر جداکردن مردم از انقلاب را خنثی کنند ادامه داد: باید این دستاوردها را دیده و چالش های دشمن ساخته را با بصیرت و با پشتوانه حمایت مقام معظم رهبری پشت سر بگذاریم.

**آذربایجان شرقی (تبریز)
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه دشمنان جهان اسلام به فکر تفرقه انداختن بین ایران و عراق هستند، گفت: برای حفظ وحدت بین ملت و مسوولان 2 کشور دوست و همسایه باید هوشیار باشیم.
حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های این هفته نماز جمعه تبریز اظهار داشت: حمله به سفارت ایران در بصره توطئه دشمنان 2 کشور است که با هدف برهم زدن اتحاد و تفرقه افکنی انجام شد.
وی افزود: حمله به کنسولگری ایران در بصره توسط برخی مغرضان موجب وارد شدن خسارت زیادی شد که البته این حمله وحشیانه از سوی بسیاری از نهادها و شخصیت های برجسته سیاسی عراق محکوم شد.
امام جمعه تبریز همچنین با اشاره به نشست سه جانبه روسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه در تهران، بیان کرد: این مذاکرات نتایج بسیار خوبی در برداشت و موجب اتحاد و یک صدا شدن مواضع سه کشور در خصوص مسائل سوریه شد.

**اردبیل
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل به گرانی های اخیر در بازار اشاره کرد و افزود: بالا رفتن اجناس غیر متوقف بر دلار اجحاف بزرگی بر اقشار متوسط و پایین است و توان تنظیم زندگی را از آنها می گیرد.
آیت الله سید حسن عاملی ادامه داد: دولت از اینکه کالاهای اساسی را با دلار 4200 تومانی به حد کافی تامین کرده، جای تشکر است اما مایحتاج مردم فقط کالاهای اساسی نیست.
خطیب جمعه اردبیل به عملیات سپاه پاسداران در انهدام پایگاه تروریست ها اشاره کرد و افزود :سپاه با موشک نقطه زن شهر کویه در اقلیم کردستان عراق را هدف گرفت و اقتدار نظامی و علمی خود را اثبات کرد ، ارزش علمی و نظامی این حرکت استثنایی است و درس بزرگی برای کردهای تروریست، حکومت اقلیم، آمریکا، عربستان و اسرائیل داد.

**قم
خطیب جمعه قم با اشاره به درخواست مذاکره سران آمریکا با مقامات جمهوری اسلامی گفت: مردم انتظار دارند مسئولان کشور با عزت و اقتدار در مجامع جهانی حضور یافته و در دام این نیرنگ بازان قرار نگیرند.
آیت الله سید محمد سعیدی افزود: دوستی ورزیدن با دشمنان هیچ تغییری در دشمنی اصولی و ریشه دار آنها نسبت به خدا و مومنین نمی کند به همین دلیل ممکن است آنها خواهان مذاکره و ملاقات رو در رو باشند ولی همچنان دشمنی خود را با مومنان درآشکار و پنهان در دل پرورنده و به دنبال ضربه زدن به آنان هستند.
وی جنگ رسانه ای را حربه مهم دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: هدف این جنگ تبلیغاتی که توسط آمریکا و با پشتیبانی قارون های منطقه در حال انجام است احساس یاس، ناامیدی و بدبین کردن نسبت به مسئولان می باشد.
خطیب نماز جمعه قم بدبینی به سپاه، دولت و بنیادهای انقلابی را خواست دشمن دانست و گفت: باید انتقاد دوستانه باشد چرا که انتقاد دوستان یک هدیه است وآن را با عداوت و دشمنی نمی دهند بلکه با دوستی باید بیان شود.
وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید بر سنتی برگزار کردن عزاداری های محرم گفت: افزایش معارف به احکام اسلامی، پرهیز از هر نوع رفتاری که موجب سوژه به دست دشمن شود و توجه به معرفت اهل بیت(ع) باید مورد توجه عزادارن حسینی باشد.

**کردستان (سنندج)
امام جمعه سنندج گفت: در شرایط فعلی و با توجه به وجود مشکلات اقتصادی و همجه های رسانه ای دشمنان در مقابل کشورمان، اتحاد و همدلی خالصانه میان مردم و مسئولان یک ضرورت است.
ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار داشت: باید به شیوه ای عمل کنیم که دشمنان از توطئه های خود مایوس شده و در ایجاد مشکل برای کشور و نظام ناتوان شوند.
وی خواستار کمک مردم به دولت در راستای رفع مشکلات اقتصادی کشور شد و افزود: دولت نیز باید تمام همت خود را برای برطرف کردن مشکلات و دغدغه های مردم به کار گرفته و با جدیت هر چه بیشتر در این راه قدم بردارد.
ماموستا خدایی مهمترین هدف امام حسین(ع) در مقابله با یزید را احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی دانست و اضافه کرد: احیای این فریضه در جامعه کنونی بسیار مهم است .

**کرمان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: تسلط اطلاعاتی نیروهای سپاه، نیروی انتظامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) در خارج از مرزها موجب امنیت داخلی شده است.
حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی نیز افزود: تسلط اطلاعاتی بر دشمنان خارج از مرزها، خویشتن داری در برابر اطلاعات به دست آمده و خاموش کردن فتنه ها از جمله اقداماتی است که توسط نیروهای سپاه، انتظامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) انجام و موجب امنیت در کشور شده است.
وی اظهار داشت: بررسی فرهنگ حسینی (ع) مهم، سرنوشت ساز و بر همه لازم است تا زوایای تاریخ گذشته بخصوص برای اسلام را به بهترین وجه ممکن بیان کنند و آن را با زمان خود تطبیق دهند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان همچنین با اشاره به روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد شهریار افزود: تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) را پیش داریم که با جلو رفتن تاریخ حادثه عاشورا باید پررنگ تر از سال های قبل برگزار شود.

** گلستان
امام جمعه شهرستان گنبدکاووس درشرق گلستان گفت: برخورد جدی با مفسدان اقتصادی و کنار گذاشتن افراد ناتوان از مسئولیت ها، خواسته جدی افکار عمومی از دولت و دستگاه قضایی است.
حجت الاسلام محمود ترابی با یادآوری سخنان رییس مجلس خبرگان رهبری به دستگاه قضایی و درست دانستن آن، اضافه کرد: اکنون وقت دستگیری آفتابه دزدها نیست بلکه باید با عوامل اصلی فساد و رانت در هر پست و مقامی به شدت برخورد کرد.
خطیب جمعه گنبدکاووس با اشاره به شلیک موشک های نقطه زن سپاه پاسداران به مواضع رهبران حزب دمکرات کردستان در عراق، گفت: این موشک ها، نشان از اشراف اطلاعاتی و نقطه زنی از راه دور و نمایش گوشه ای از قدرت نیروهای مسلح ایران اسلامی بود.
حجت الاسلام ترابی با گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر، به سخنان چند روز پیش ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: امروز امیدآفرینی درجامعه بالاترین معروف و ایجاد یاس و ناامیدی و تشویش اذهان عمومی بالاترین منکر است.

** لرستان (خرم آباد)
نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: دشمنان توطئه های فراوانی را علیه جمهوری اسلامی طراحی می کنند اما باید بدانند که پاسخ ایران به هر تجاوزی کوبنده و دقیق است.
آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های نماز سیاسی و عبادی جمعه خرم آباد به حمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تروریست های دموکرات عراق اشاره کرد و افزود: این حمله پیام های فراوان داشت و نشانه ای از اقتدار، تسلط و اشراف اطلاعاتی نیروهای مسلح ایران اسلامی است.
وی اظهارداشت: این یک هشدار جدی به آمریکا، رژیم صهیونیستی، تروریست ها و اقلیم کردستان بود.
نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: در آستانه برگزاری کنگره پیاده روی بزرگ اربعین شاهد فتنه بیگانگان در بصره هستیم و در این میان با حمله به کنسولگری ایران یک حرکت ناشیانه را انجام دادند آنها تلاش کردند روابط حسنه میان ایران و عراق تخریب کنند که موفق نشدند.

** هرمزگان (بندرعباس)
نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: فلسفه قیام امام حسین (ع) و عاشورا واقعه تمام شدنی نیست و تا قیامت ماندگار است.
آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های نمازجمعه این هفته بندرعباس افزود: بیان فضیلت های عاشورا، جایگاه عزاداری و توسل درس هایی است که باید از زبان اصحاب و خود عاشوراییان در کتاب های موثق خواند و شنید.
وی ادامه داد: رشوه عامل تمام بد بختی ها یک جامعه است و یکی از عواملی که باعث وقوع عاشورا و شهادت امام حسین (ع) و اصحابش شد فساد و وجود رشوه گیرندگان و رشوه دهندگان در جامعه آن روز بود.
نماینده ولی فقیه در هرمزگان اظهار داشت: امروز رشوه به عنوان یک لکه ننگ و باعث فساد در جامعه شده و دستگاه قضا باید با رشوه گیرندگان و رشوه دهندگان در همه بخش ها برخورد کند..

**مازندران (ساری)
نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری مدیریت جهادی را تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور دانست.
آیت الله نور الله طبرسی در خطبه های این هفته نماز جمعه ساری افزود: نه تنها این دولت بلکه دولت های پیشین نیز در این نابسامانی اقتصادی مقصر هستند.
وی جدی نگرفتن اقتصاد مقاومتی و اقتصاد فارغ از فروش نفت را نتیجه این نابسامانی اقتصادی دانست و گفت: اگر دغدغه و تاکیدات رهبر معظم انقلاب جدی گرفته می شد امروز شاهد این گرانی های سرسام آور نبودیم.
آیت الله طبرسی گفت: شیطنت های آمریکا و همپیمانانش در 40سال اخیر همواره ادامه داشت و هربار با اتحاد بین مردم و دولت و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب شاهد شکست و ذلت دشمنان بودیم.

** یزد
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: وحدت مردم و مسئولان برای مقابله با توطئه های اقتصادی و روانی دشمنان از جمله نیازهای اساسی جامعه اسلامی است، باید با بصیرت اسلامی برای خدمت به کشور و تعالی نظام در صحنه های مختلف حضور داشت.
آیت الله محمدرضا ناصری یزدی نیز در خطبه های این هفته نماز جمعه یزد افزود: تهدید و تحریم دشمنان علیه انقلاب ادامه دارد و راه شکست آنها در گرو هوشیاری، وحدت و اطاعت از مقام معظم رهبری است.
وی خاطرنشان کرد: مسئولان باید قدردان مردم و دلبستگی آنها به انقلاب و نظام اسلامی باشند و با همه وجود و همراه با برنامه ریزی مدون برای رفع مشکلات فرهنگی و اقتصادی وظایف خود را انجام دهند.
آیت الله ناصری یزدی یادآور شد: در زمان کنونی که دشمنان بر فشارهای خود افزودند، باید وحدت و همکاری ها افزوده شود و برای تعالی نظام و خدمت به مردم تلاش بیشتری کرد.
امام جمعه یزد به اهمیت عزاداری صحیح و دوری از خرافات در مجالس امام حسین (ع ( اشاره کرد و گفت: باید اشعار و مطالبی که خوانده می شود، موجب ترویج اهداف قیام حسینی شود.

** همدان
امام جمعه موقت همدان تاکید کرد: مداحان از اشعار کم‌محتوا در آیین های عزاداری محرم استفاده نکنند و نسبت به ورود بدعت ها و خرافات به این آیین ها هوشیار باشند.
حجت‌الاسلام محمد جوادی افزود: اخلاق دینی در جامعه رها شده است و هیات های مذهبی، روحانیان، بزرگان و موثران جامعه این موضوع را جدی نمی‌گیرند.
امام جمعه موقت همدان اضافه کرد: امر به معروف و نهی از منکر جزو مهمترین دستاوردهای قیام امام حسین (ع) است و اصلاح امت تنها از این طریق محقق می شود..
امام جمعه موقت همدان جوان‌گرایی را از پیام‌های قیام امام حسین(ع) عنوان کرد و با بیان اینکه باید به این نسل بها داده و آنها را دینی و ارزشی تربیت کنیم، تحقق روحیه ایثار و شهادت در جامعه را از دیگر دستاوردهای این قیام دانست.
وی با بیان اینکه دشمنان با تحریم دارو، بانک‌ها، فروش نفت و تجارت با ایران درصدد از بین بردن نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، گفت: در این میان مدیریت داخلی نیز از سوی برخی از مسئولان ضعیف است و نباید دیگر این سوء مدیریت را گردن استکبار بیاندازیم.

**مرکزی (اراک )
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: عظمت تاسوعا و عاشورای حسینی بیش از سال های گذشته و به بهترین شکل ممکن توسط عزاداران به رخ جهانیان کشیده شود.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی تاکید کرد که آیین های تاسوعا و عاشورای حسینی و آداب های زیارت این ایام باید به دور از جوسازی، تبلیغات سو و خرافات باشد.
وی به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: گرامیداشت این هفته در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و همه نیروهای نظامی، امنیتی، اطلاعاتی کشور و اقشار مختلف جامعه باید برای جهاد در راه خدا، برقراری امنیت، دفاع از حریم اهل بیت (ع) و ولایت، دفاع از حریم جمهوری اسلامی ایران و مقابله با توطئه ها بیش از پیش آماده باشند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به حمله نیروهای خودفروخته در 2 هفته گذشته در مریوان اشاره کرد و گفت : نیروهای مقاومت، اطلاعات، سپاه، ارتش و انتظامی مردانه در مقابل توطئه های دشمنان ایستاده اند و لانه فساد آنها را در هم شکستند و برخی از جنایتکاران را به چوب اعدام کشاندند که این اقدام ها بسیار مطلوب و به جا بود.
گزارش از گروه استان ها /1630

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال