فلسطینی ها در راهپیمایی «مقاومت تنها گزینه» شرکت کردند

تهران- ایرنا-فلسطینی ها با تجمع در مناطق مختلف شهرهای غزه و کرانه باختری آماده برگزاری تظاهرات گسترده‌ای در ادامه راهپیمایی 'بازگشت' با عنوان 'مقاومت تنها گزینه ماست' شدند.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از پایگاه خبری' فلسطین الیوم'، فعالان فلسطینی در ادامه راهپیمایی 'بازگشت' از ۳۰ مارس / 10 فروردین ، با تجمع در مناطق مختلف شهرهای غزه، کرانه باختری امروز تظاهراتی را با عنوان 'مقاومت تنها گزینه ماست' در غزه برگزار می‌کنند.
شورای عالی ملی راهپیمایی های بازگشت و رفع محاصره از اقشار مختلف مردم فلسطین خواست با حضور فعال در راهپیمایی های مسالمت آمیز بر تحقق خواسته های مشروع خود در بازگشت به سرزمین های اشغالی ،رفع محاصره غزه و حق زندگی در امنیت وصلح را مورد تاکید قرار دهند.
کمیته عالی راهپیمایی بازگشت و شکست محاصره طی فراخوانی از اهالی غزه خواست تا در تظاهرات امروز مشارکت گسترده داشته باشند.
در این فراخوان آمده است که تظاهرات‌های مسالمت آمیز باید تا تحقق همه اهداف فلسطینی ها از جمله رفع محاصره غزه و نابودی معامله قرن ادامه داشته باشد.
بر اساس این گزارش ، راهپیمایی بعد از نماز ظهر آغاز و تا پایان روز جمعه ادامه خواهد داشت.
از آغاز تظاهرات بازگشت و شکست محاصره در ۳۰ مارس / 10 فروردین تاکنون، ۱۷۲ فلسطینی شهید و بیش از 19 هزار نفر زخمی شده‌اند.
این بیانیه با تاکید بر اینکه قدس پایتخت ابدی فلسطین است ،حق تعیین سرنوشت و تشکیل دولت مستقل به پایتختی قدس را غیر قابل تغییر دانست .
این بیست وپنجمین جمعه متوالی است که در آن راهپیمایی بازگشت و رفع محاصره ادامه یافته و طبق بیانیه شورای عالی ملی راهپیمایی
تا تحقق خواسته های مردم فلسطین و بازگشت پناهجویان فلسطینی به خاک خود ادامه می یابد.
این بیانیه افزود: راهپیمایی امروز پاسخ به نیرنگ های آمریکا و شکست پیمان ننگین اوسلو و سالگرد شکست دشمن صهیونیست در نوار غزه است.
این بیانیه با تاکید بر مخالفت با موضع آمریکایی جانبداری از دشمن و معامله قرن تاکید کرد راهپیمایی های بازگشت ،سیاست های اشغالگرایانه رژیم صهیونیستی در یهودی سازی، شهرک سازی، محاصره و ایجاد پست های بازرسی را به چالش می کشاند.
بیانیه شورای راهپیمایی موضع جانبداری آمریکا از رژیم صهیونیستی نسب به مساله فلسطین طی زمان های طولانی را عجیب ندانست و اعلام کرد دولت حقه باز ترامپ امروز شریک رژیم صهیونیستی در تجاوز و دشمنی به مردم فلسطین شده است.
شورای راهپیمایی از شرکت کنندگان در راهپیمایی خواست پس از نماز عصر در پنج اردوگاه مستقر در نزدیکی خط حائل در شرق نوار غزه تجمع کرده و شعارهایی در جهت تحقق خواسته های خود سر دهند.
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از مقام های تشکیلات خودگردان فلسطین خواست از پیمان اسلو خارج و دست از شناسایی رژیم صهیونیستی بردارند.
حماس روز گذشته پنجشنبه با صدور بیانیه ای به مناسبت بیست و پنجمین سالروز امضای پیمان اسلو از تشکیلات خودگردان فلسطین خواست به همکاری امنیتی با رژیم صهیونیستی پایان بخشد و دست از سرکوب نیروهای مقاومت در کرانه باختری بردارد.
پیمان اسلو با نام رسمی بیانیه اعلام اصول اولویت‌های موقت دولت خودگردان نخستین موافقتنامه رودروی رژیم تل آویو و سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) بود که در سال ۱۹۹۳ به امضای دو طرف رسید.
مذاکراتی که منجر به امضای این پیمان شد به طور مخفیانه در اسلو پایتخت نروژ انجام شد و در ۲۰ اوت ۱۹۹۳ به پایان رسید و این پیمان به طور رسمی در ۱۳ سپتامبر ۹۳ در واشنگتن دی‌ سی با حضور یاسر عرفات رئیس حکومت خودگردان فلسطین، اسحاق رابین نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی و بیل کلینتون رئیس جمهوری وقت آمریکا به امضا رسید.
شبد**خاورم** 1453**1010

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال