یمن سخنان وزیر خارجه آمریکا را تنش زا توصیف کرد

تهران - ایرنا - مقام یمنی اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا را درباره کشورش ادامه سیاست های تنش زایی واشنگتن در منطقه توصیف کرد.

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا به نقل از شبکه خبری المسیره، محمد عبد السلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن در صفحه توئیتری نوشت: اظهارات مایک پمپئو در کنگره آمریکا راجع به یمن، دفاع از وحشیگری کشورهای متجاوز و ناقض گزارش کارشناسان بود.
وی افزود که اظهارات وزیر خارجه آمریکا ادامه سیاست های واشنگتن مبنی بر تنش زایی و زیر پا گذاشتن قوانین سازمان ملل را ثابت می کند.
پمپئو روز چهارشنبه در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: روز گذشته در کنگره تایید کردم که عربستان سعودی و امارات متحده عربی اقدامات اثبات پذیری برای کاهش خطر آسیب به شهروندان و زیرساخت های غیر نظامی در عملیات های نظامی این دولت ها انجام می دهند.
وی افزود: دولت ترامپ روشن کرده است که پایان دادن به مناقشه یمن اولویت امنیت ملی است. ما همچنان به همکاری نزدیک با ائتلاف به رهبری سعودی ادامه خواهیم داد تا عربستان سعودی و امارات متحده عربی حمایت از تلاش های سازمان ملل متحد برای پایان دادن به جنگ داخلی در یمن را حفظ کنند.
عربستان از روز ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن، فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.
تجاوز عربستان به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 14 هزار یمنی بی گناه و ویرانی این کشور شده است.
شبد**1480**1379

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال