در دیدار کوبیچ؛

حکیم: توصیه آیت الله سیستانی نقشه راه مرحله کنونی عراق است

بغداد - ایرنا -'سید عمار حکیم' رهبر جریان حکمت ملی تاکید کرد که رهنمودهای مرجعیت عالی عراق (آیت الله سیستانی) نقشه راه مرحله کنونی و پیش رو در عراق خواهد بود.

به گزارش ایرنا، حکیم روز چهارشنبه در دیدار 'یان کوبیچ' فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق، با وی، آخرین تحولات سیاسی عراق و پرونده تشکیل دولت آتی را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.
حکیم با تأکید مجدد بر اهمیت تشکیل دولت مقتدر و خدمتگزار بر اساس شروط مرجعیت در راستای برون رفت عراق از بحران‌های سیاسی، امنیتی و خدماتی اظهار داشت: رهنمودهای مرجعیت نقشه راه مرحله فرارو است.
وی با بیان اینکه اکثریت ملی می‌تواند در تشکیل گروه همسو با دولت و اپوزیسیون نقش‌آفرینی کند، افزود: گروه اپوزیسیون عملکرد دولت را مورد ارزیابی و نظارت قرار می‌دهد و نقاط ضعف را نمایان می‌کند.
رهبر جریان حکمت ملی در پایان از فراکسیون‌های سیاسی خواست منافع ملی را بر منافع شخصی مقدم بشمارند و به زمانبندی‌های مشخص شده در قانون اساسی پایبند باشند.
مرجعیت عالی عراق روز دوشنبه در پیامی به سیاستمداران عراقی توصیه کرده بود از مطرح کردن چهره هایی که تاکنون در حکومت حضور داشته اند برای پست نخست وزیری خودداری و چهره ای توانمند و کارامد را معرفی کنند.
در این پیام در عین حال تاکید شده بود که این یک توصیه است و اختیار انتخاب نخست وزیر با پارلمان خواهد بود.
خاورم*17*380**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال