در قالب هفته فیلم برگزار می شود؛

آثار نادری، کیارستمی و زرین کلک بر پرده سینمای کانون

تهران - ایرنا - مدیرکل سینما و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، گفت: آثار کارگردانان مطرح سینمای ایران از جمله نادری، کیمیایی، کیارستمی و زرین کلک را در قالب هفته فیلم در مراکز کانون در سراسر کشور دنبال خواهیم کرد.

علیرضا کریمی‌صارمی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا درباره برنامه‌های کانون در روز ملی سینما، اظهار داشت: فعالیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از اواخر دهه 50 در حوزه سینما آغاز شده است و همواره در طول این 40 سال سینماگران بزرگی در کانون فعالیت کرده اند.
وی افزود: امسال در روز ملی سینما تصمیم گرفتیم آثار شاخص کارگردانان مطرح سینما که در کانون فیلم های کوتاه تولید کرده اند را به معرض نمایش بگذاریم.
مدیرکل سینما و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، با اشاره به اینکه در این برنامه آثاری از هنرمندانی چون مسعود کیمیایی، علی‌اکبر صادقی، عباس کیارستمی، فرشید مثقالی، امیر نادری و نورالدین زرین‌کلک اکران شده است، گفت: تلاش کرده‌ایم فیلم‎های در پک‌های 8، 9 یا پنج تایی در ژانرهای مختلف دسته بندی و اکران شوند.
کریمی صارمی با اشاره به استقبال خوب هنرمندان و سینمادوستان از این برنامه، افزود: برنامه مرور فیلم‌های کانون در روز ملی سینما از ساعت 11 صبح آغاز شده که تا ساعت 19 نیز ادامه دارد و همه علاقه مندان می توانند به صورت رایگان از تماشای این فیلم‌ها لذت ببرند.
وی تاکید کرد: از آنجا که فرصت دیدن فیلم های کوتاه بزرگان هنر هفتم بر روی پرده سینما کمتر برای علاقه مندان به این هنر مهیا می‌شود بنابراین فرصت مناسبی برای تماشای فیلم‌های این بزرگان مهیا است.
کریمی صارمی گفت: این برنامه مختص تهران در روز سینما تعبیه شده است اما همزمان با این برنامه کتابخانه‌های کانون در سراسر کشور امروز نمایش فیلم خواهند داشت.
وی افزود: پخش نمایش فیلم‌های کوتاه بزرگان سینمای ایران نیز بعد از ایام محرم به صورت هفته فیلم در مراکز کانون در سراسر کشور اجرا خواهد شد.
مدیرکل سینما و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، خاطرنشان کرد: محصولات فیلم کوتاه کانون از ابتدای فعالیت حدود 400 اثر است که در این برنامه تقریبا 30 فیلم در ژانرهای مختلف و از هنرمندان بزرگ نمایش داده می‌شود.
فراهنگ**9246** 1418

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال