تلویزیون انگلیس به روزهای سیاه و سفید بازگشت

تهران - ایرنا - فدراسیون فوتبال انگلیس به مناسب بیست و پنجمین سالروز راه اندازی کمپین مبارزه با نژادپرستی موسوم به «بیرون بیاندازش»، 25 ثانیه از لحظات ورود بازیکنان انگلیس به زمین در بازی دوستانه مقابل سوئیس را به صورت سیاه و سفید پخش کرد.

به گزارش ایرنا، تارنمای خبری «آیریش اگزمینر» روز چهارشنبه نوشت: این اقدام به همت و نظارت فدراسیون فوتبال بریتانیا به منظور قدردانی از کمپین مذکور و تصدیق تاثیرات آن بر مبارزه با نژادپرستی و به طور کلی هر گونه تبعیض در ورزش فوتبال که در سال 1993 آغاز شد، صورت گرفت.
بر این اساس، شبکه تلویزیونی اسکای اسپورت که پوشش زنده این دیدار را بر عهده داشت، 25 ثانیه آغازین بازی دوستانه تیم های انگلیس و سوئیس را که در ورزشگاه کینگ پاور (ورزشگاه اختصاصی تیم لسترسیتی) انجام گرفت، به صورت سیاه و سفید پخش کرد، اقدامی که از زمان ورود تصاویر رنگی به تلویزیون انگلیس، طی نیم قرن اخیر بی سابقه بوده است.
گزارشگر شبکه اسکای اسپورت در خلال گزارش این بازی اظهار داشت: به گیرنده های خود دست نزنید، تصاویر به صورت تعمدی به منظور بزرگداشت بیست و پنجمین سالروز کمپین (Kick It Out) بصورت سیاه و سفید پخش می شود.
بازیکنان انگلیس نیز در حمایت از این جنبش پیش از آغاز بازی با تی شرت هایی خاص مشغول گرم کردن شدند و با همراهی 8 نماد منتخب سازمان مبارزه با تبعیض نژاد پا به میدان مسابقه گذاشتند.
سه شیرها در این بازی با نتیجه 1 – صفر سوئیس را شکست دادند.
ورزشی**3991**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال