مهلت ارسال آثار به دومین همایش سواد رسانه‌ای تمدید شد

تهران- ایرنا- دبیر علمی دومین همایش بین المللی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی از تمدید مهلت ارسال اصل و چکیده مقالات این همایش خبر داد و افزود: علاقه مندان و مخاطبان می توانند تا 16مهرماه 97 آثار خود را دبیرخانه همایش ارسال کنند.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهاره نصیری افزود: تاکنون بیش از 170 چکیده با موضوع خانواده و سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی در دو بخش علمی ـ پژوهشی و تجربی-کاربردی به دبیرخانه این همایش ارسال شده که از این تعداد 163 چکیده مورد تایید قرار گرفته اند.
وی اظهار داشت: با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید و افزایش حجم مراجعات از سوی دانشجویان، پژوهشگران، متخصصان و دیگر متقاضیان، کمیته علمی همایش نسبت به تمدید مهلت دریافت اصل و چکیده مقالات تا 16مهرماه 1397 اقدام کرد که بر این اساس سایت تا مربوطه تا موعد مقرر جهت دریافت چکیده و اصل مقالات باز خواهد بود.
دبیر علمی دومین همایش بین المللی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی تاکید کرد: با توجه به زمان کوتاه باقی مانده تا برگزاری همایش، امکان تمدید مجدد مهلت ارسال اصل و چکیده مقالات پس از اتمام این تاریخ وجود نخواهد داشت از این رو علاقه مندان برای شرکت در همایش زودتر اقدام کنند.
نصیری خاطرنشان کرد: کتاب نخستین همایش سواد رسانه ای با مقدمه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به چاپ رسیده است و از طریق اپلیکیشن های کتابراه، طاقچه و پورتال سرآمد قابل تهیه است.
وی افزود: مقاله برتر و برخی دیگر از مقالات کاندیدای اثر برتر نخستین همایش سواد رسانه‌ای در فصلنامه علمی پژوهشی پژوهش‌های ارتباطی هم به چاپ رسیده و در تلاش هستیم تا همزمان با دومین همایش بین المللی سواد رسانه‌ای، تمامی مقالات برتر در فصلنامه های علمی پژوهشی به چاپ برسند.
این استادیار پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با یادآوری زمان برگزاری دومین همایش بین المللی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی در آبان ماه امسال، گفت: تمامی متقاضیان می توانند علاوه بر ارسال مقالات علمی پژوهشی، برای نخستین بار در تاریخ همایش های علمی کشور، تجربیات و گزارش‌های کاربردی خود را مکتوب کرده و برای دبیرخانه الکترونیک همایش به نشانی Mliteracy.saramad.ir ارسال کنند.

** دومین همایش سواد رسانه‌ای در یک نگاه
به گزارش ایرنا، دومین همایش سواد رسانه‌ای با موضوع خانواده به عنوان نهاد بنیادین اجتماعی با هدف تبیین نقش و جایگاه مهم خانواده در عصر اطلاعات و جامعه شبکه ای با تاکید بر رویکرد های آموزشی، شناختی و تربیتی در دو بخش علمی - پژوهشی و تجربی - کاربردی برگزار می شود.
موضوعات و محورهای بخش علمی - پژوهشی این همایش، توانمندسازی، سبک زندگی، آموزش و دین و اخلاق و موضوعات و محورهای بخش تجربی - کاربردی همایش، تجربه نگاری‌های حوزه سواد رسانه ای و اطلاعاتی بر اساس موضوعات و محورهای بخش علمی - پژوهشی، تولیدات رسانه ای (مستند، فیلم کوتاه، انیمیشن، بازی‌های رایانه ای و ...) در حوزه سواد رسانه ای و اطلاعاتی و تولیدات هنری (پوستر، اینفوگرافی و ...) در حوزه سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی است.
دومین همایش بین المللی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی 12 تا 14 آبان ماه امسال همزمان با هفته فرهنگ عمومی با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مرتضی موسویان مشاور وزیر و رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارتخانه، محمد صادق افراسیابی معاون فرهنگ سازی و توسعه کسب و کارهای این مرکز و جمعی از مسئولان فرهنگی، استادان علوم ارتباطات و مدیران مسئول رسانه های کشور در سالن همایش های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.
فراهنگ ** 1355 ** 1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال